Christopher Nolan’ın Başlangıç filmi ABD’de, dünyada ve Türkiye’de iyi başladı

Başlangıç - Leonardo DiCaprio

Başrollerinde Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Ellen Page, Tom Hardy, Cillian Murphy, Tom Berenger, Dileep Rao ve Michael Caine’in olduğu özgün bilimkurgu filmi “Başlangıç / Inception” tüm dünyada ve ABD’de büyük gişe başarısı elde etmişti. Rüyaların gizemli ve sonu olmayan dünyasında büyülü bir gezintiye çıkartan Christopher Nolan’ın filmi Türkiye’de de gösterime girmesiyle birlikte gişe rakamlarını altüst etti. Christopher Nolan filmin yapımcısı, senaryo yazarı ve yönetmeni olarak başarılı bir çalışmaya imza atmış. Üç haftadır ABD’de seyirci sayısı ve gişe hasılatı açısından ilk sıralarda yer alan film gösterime girdiği tarihten bugüne kadar 193 milyon dolar hasılat elde etti. “Başlangıç / Inception” Türkiye’deki sinemalarda 139 kopya ile 277 salonda vizyona girdiği 30 Temmuz tarihinden itibaren bir haftada 144.306 kişi tarafından izlendi.

Ülkemizi esir alan sıcak havalarda klimalı sinema salonlarında serinlemeyi tercih eden sinema seyirciler Hollywood’un ünlü oyuncularının yer aldığı “Başlangıç”ı beğenerek izlemeye devam ediyorlar.

İlgili Link: Başlangıç Filmi ile ilgili herşey

(web)

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Christopher Nolan’ın Başlangıç filmi ABD’de, dünyada ve Türkiye’de iyi başladı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Nene Hatun’un vizyon tarihi 29 Ekim…

Yeni sezonun en iddialı Türk filmleri arasında yer alan Nene Hatun'un vizyon tarihi nihayet açıklandı. Filmin dağıtımcısı Özen Film'in verdiği...

Kapat