Avatar daha uzun versiyonuyla yeniden geliyor

Avatar

Sinema tarihinin en fazla gişe yapan filmi ‘Avatar’ın ek görüntülerle tekrar gösterime gireceği açıklandı.

Dünya çapında elde ettiği 2 milyar 749 milyon dolarla gişe hasılatı ile birlikte pek çok rekora imza atan ‘Avatar’ın yeni versiyonunda, 8 dakikalık bir ilave sözkonusu…

Yönetmen James Cameron yeni versiyon ‘Avatar’ ile ilgili “Seyircilere yeni yaratıklar, yeni aksiyon sahneleri ve yeni mekanlar tanıtacağız” açıklamasında bulundu.

27 Ağustos’ta Amerika’da vizyona girecek yenilenmiş ‘Avatar’ın Türkiye dağıtımcısı Tiglon Film yetkilileri, filmin Türkiye’deki vizyon tarihinin 15 Ekim olacağını açıkladılar.

Avatar ev sinemasında da rekor kırdı

Gişede tüm zamanların en çok kazandıran filmi unvanını alan ‘Avatar’ın DVD ve Blu-Ray disklerinin de piyasa çıktığının ilk 4 gününde 6.7 milyon adet sattığı bildirildi.

Filmin yapımcı şirketi Twentieth Century Fox’dan yapılan açıklamada, 22 Nisan’dan bu yana Avatar’ın Blu-Ray disklerinin 2.7 milyon, DVD’lerininse 4 milyon sattığı belirtildi.

Twentieth Century Fox, yönetmenliğini James Cameron’ın yaptığı filmin CD satışlarının ilk 4 günde 130 milyon doları bulduğunu kaydederek, Avatar’ın Blu-Ray’inin tüm zamanların en hızlı satan Blu-ray’i olduğunu bildirdi.

Cameron’ın bu yıl 9 dalda Oscar’a aday gösterilen Avatar’ı ”En İyi Görüntü Yönetmenliği”, ”En İyi Sanat Yönetmenliği” Ve ”En İyi Görsel Efekt” gibi teknik dallarda ödül alabilmişti.

Tags : , , ,

One thought on “Avatar daha uzun versiyonuyla yeniden geliyor”

  1. Sadece 8 dakikalık bir eklenti için insanların para verip Twentieth Century Fox ve bay uyanık Cameron’ı tekrardan dahada zengin olmasınımı istiyorlar.hiç akıl karı değil.kendi adıma yazıyorum aklı olan 3d sinamalara 8 dk lık gösterim için o parayı vermez.bir de çalıntı olduğu ayyuğa çıkmasıda cabası avatar filminin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Marilyn Monroe kesinlikle “aptal sarışın” değildi

Filmlerdeki 'aptal sarışın' rolleriyle ünlenen Marilyn Monroe'nun günlükleri, okuma notları, şiirleri ve fotoğraflarının yer aldığı 'Fragmanlar' adlı kitap, efsanenin kültür...

Kapat