Agatha Christie tutkunlarına çizgi roman…

Agatha Christie çizgi romanlarıNTV Yayınları’nın Çizgi Roman Polisiye Klasikleri serisinin üçüncü kitabında Agatha Christie’nin iki klasiği Nil’de Ölüm ile Malikanedeki Esrar var.

Nil’de Ölüm adını taşıyan ilk bölümde Belçikalı dedektif Hercule Poirot’un Mısır’daki macerasına tanık oluyoruz. Agatha Christie’nin ilk romanı Styles’ta okurlarla buluşan Poirot, Nil nehrindeki bir cinayeti yine kendine özgü “küçük gri hücreler” yöntemiyle çözecek.

“Malikanede Esrar” adını taşıyan ikinci bölümde ise Scotland Yard’da görevli Başmüfettiş Battle’ın cinayet çözme çabasına yer verilecek.

Çizgi Roman Polisiye Klasikleri serisinin Haziran ayında yayınlanan ikinci kitabında da Agatha Christie’nin dünyaca ünlü iki eseri Şark Ekspresi’nde Cinayet ile Gizli Düşman’a yer verilmiş; o kitap da çizgi roman ve polisiye tutkunlarının yoğun ilgisiyle karşılaşmıştı.

Çevirisi Sevin Okyay’dan

Agatha Christie’nin iki kitabının çevirisini de polisiye edebiyatının Türkiye’deki önemi isimlerinden Sevin Okyay yaptı. Bugüne kadar yaptığı çalışmalarla Türk okurunun yeni yazarlarla tanışmasını sağlayan, polisiye türünün edebiyat dünyasında daha saygın yer edinmesine katkı sağlayan Sevin Okyay, dokuz yıldır NTV Radyo için Cinayet Masası adlı programı hazırlamasıyla tanınıyor.

Tags : , , , , ,

One thought on “Agatha Christie tutkunlarına çizgi roman…”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Bergüzar Korel Sessiz Şarkı dizisinde “El Kızı” olacak – Orhan Kemal’in eseri ekranda

Türk edebiyatının klasik eserlerinden uyarlanarak çekilen diziler televizyon izleyicisini ekran başına bağlamaya devam ediyor. Yaprak Dökümü, Hanımın Çiftliği ve Aşk-ı...

Kapat