Tarot Falı Nedir? Nasıl Bakılır?

Tarot falı diğer falların yanında hayatımıza son dönemde giren fallardan biri. Daha önce daha çok yıldız falı, kahve falı, el falı, bakla falı, gazetelerdeki fal ve astroroloji köşeleri ilgimizi çekerken tarot falı son yıllarda adeta geleceğimize yön veren moda fallardan biri haline geldi. Aslında tarot falının çok eskilere dayanan bir geçmişi var ve yüzyıllardır fal bakanlar ve astrologlar tarafından bilinen bir fal türü. Ancak yakın zamanlara kadar popüler olmamıştı.

Peki nedir bu tarot falı? Tarot falına nasıl bakılır? Tarot falı geçekten doğru çıkar mı? Tarot falı yıldız falı gibi astrolojinin bir parçası mıdır yoksa tamamen ayrı bir fal mıdır?

Tarot falı uzmanlarına göre tarot falı olumlu bir fal bakma yöntemidir. Tarot falı, baktıran kişiyi gelecekteki kararların sonuçlarından kurtaramaz. Yıldız falı ya da kahve falı gibi diğer fal biçimleri gibi gelecekle ilgili kehanetlerde bulunmaz. Tarot falı gelecekte olacak olanlardan haber vermez. Tarot falı sadece gelecek için atılan adımlara ve verilecek olan kararlara yol gösterir. Bu nedenle tarot falına bakarak gelecekte neler olacağını öğreneceğini sanmak yanlıştır. Tarot falı genel bir gidiş yolu ve karar verirken dikkat edilmesi gerekenler hakkında ipuçları verir. Gelecekte olacak olayları birebir göstermez.

Tarot falının kartları büyük arkana ve küçük arkana olmak üzere iki bölümden oluşur.

Büyük arkana kartları 22 karttan oluşur ve kökeni çok eski çağlara dayanır. Küçük arkana kartları ise 56 karttan oluşur ve ortaçağdan itibaren küçük arkana kartlarıyla tarot falına bakılmaya başlanmıştır. Diğer fallara göre çok karışık ve kompleks bir sisteme sahip olan tarot falına bakmak da oldukça karmaşık bir süreci ve bilgiyi gerektirir. Tarot falının yıldızlarla ve astrolojiyle bir ilgisi olduğu söylenemez. Yıldız fallarından tamamen farklı bir faldır. Tarot falı yıldızlara bakarak değil, insan hayatında karşılaşılacak kişilerin ve olayların birbirlerini ve sonuçta fal baktıranı etkilemesi fikrine dayalı olarak bakılır. İnsan hayatı karmaşıktır ve pekçok olay ve kişi insanın hayatının gidişine yön verir. Tarot falı bu karmaşık süreci yorumlama tekniğine dayalı bir faldır.

Tags : , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Angelina Jolie’den Rus kadın casus öyküsü…

Angelina Jolie'yi en son "Changeling"de izlemiştik. Türkiye sinemalarında "Sahtekar" adıyla gösterilen o film, Türk seyircisinden çok fazla ilgi görmemişti. Sonra...

Kapat