Referandum anketi: Hayır % 54.2 Evet %45.8

Referandum AnketiKonsensus’un Habertürk için yaptığı ve halkın nabzını tutan ‘Türkiye Gündemi-Haziran 2010’ araştırması sonuçlandı. Anayasa değişikliğine destek geçen aya göre 7 puan arttı. Bu ay anayasaya değişikliğine evet diyenlerin oranı yüzde 45.8’e yükseldi. Anket sonuçlarına göre partilerin oy oranlarında geçen aylara göre önemli bir değişiklik olmadı. Ankette AKP’nin oyları yüzde 40.1 çıkarken, CHP’nin oy oranı yüzde 30.6 oldu. MHP ise yüzde 12 oy alıyor.

Anayasa Değişikliği Referandumu

Hayır: % 54.2
Evet: % 45.8

Bugünlerde herkes yaklaşan anayasa referandumundan nasıl bir sonuç çıkacağını merak ediyor. Türkiye’nin kaderini değiştirebilecek olan referandumla ilgili anket çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Habertürk için Konsensus Araştırma Şirketi tarafından yapılan araştırmanın sonuçları açıklandı. “Türkiye Gündemi-Haziran 2010’’ ismini taşıyan çalışma 1 – 7 Temmuz 2010 tarihleri arasında 81 ilde toplam 1501 kişiyle yapılan telefon görüşmeleriyle gerçekleştirildi.

Bu Pazar Seçim Olsa…

AKP: % 40.1
CHP: % 30.6
MHP: % 12.0

Anketten çıkan sonuçlara göre bu pazar seçim olsa sandıktan yine AKP birinci parti olarak çıkacak. Ancak AKP’nin geçen seçime göre oylarında belirgin bir düşüş var. CHP ise 2007 seçimlerine göre oy oranlarını yükselterek yüzde 30 barajını zorluyor. MHP’de ise belirgin bir değişiklik gözlenmiyor ancak MHP’nin yüzde 10’luk barajı rahatlıkla aşacağı gözüküyor.

(webci)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Referandum anketi: Hayır % 54.2 Evet %45.8”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
6 adımda kısa yoldan bir meditasyon uygulaması

Meditasyona yeni başlayanlar veya sadece denemek isteyenler, solunuma konsantre olarak yapılan meditasyonu daha kısa sürede kavrarlar ve tatmin edici bulurlar....

Kapat