Eski sevgiliye dönmek iyi fikir mi?

Eski sevgiliye dönmekYolumuzu ayırdığımız eski sevgiliyle tekrar bir araya gelmek, herkesin zaman zaman arzuladığı bir seçenek. Özellikle de o kişiden sonra işler yolunda gitmediyse, aradığımız özelliklerde yeni bir sevgili bulamadıysak. Yeni aşkımızla işler iyi gitmediğinde de eski sevgiliye geri dönmek, bıraktığımız yerden devam etmek cazip bir fikir gibi gelir.

Acaba gerçekten öyle mi? Eski sevgiliye tekrar döndüğümüzde herşey geçmişteki gibi olur ve kaldığımız yerden mi başlarız? Yoksa hayat da insanlar da artık değişmiş ve aklımıza bile gelmeyecek yepyeni engeller mi bizi beklemektedir? İşte eski sevgiliye geri dönmemek için birçok gerçek sebep:

Tuhaflıkları artık sevimli gelmiyor, aksine rahatsız edici. Eskiden, zamanında buluşmaya gelmemesi bile size sevimli gelirdi, şimdi ise bu sizin için kızgınlık yaratan bir olay. Makarnasını yerken çıkan sesler, çizgi romanlara olan ilgisi size sevimli gelirdi ama artık öyle değil. O günler çok geride kalmış.

Kavgalar da aynı, yeni birşey yok. Eski sevgiliniz yine sizin dırdır eden biri olduğunuzu düşünüyor. Hiç kimseyi düşünmeden sorumsuzca sarhoş olması yine sorun yaratıyor. O sizin ufak şeylere kafaya taktığınız fikrinde. Siz de onun tartışma sırasında soğuk davranarak kabalık ettiği düşüncesindesiniz. Sadece iyi zamanlar değil, yaşanan kötü anlar da aynı eskisi gibi ve dayanılmaz.

Fiziksel çekim kalmamış. Eski sevgililer aklımızda her zaman çok çekici gibi kalır. Ama yeniden ona döndüğümüzde bir de bakarız ki aslında o ilk çekicilik çoktan ortadan kaybolmuş.

İstatistikler gösteriyor ki eski sevgiliye geri dönmek her zaman kötü bir fikirdir. Bırakın herşey aklınızdaki gibi kalsın. Hiç olmazsa hayallerinizde bambaşka bir insan olarak hatırlıyorsunuz onu. (web)

Tags : , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Evlilikte Mutsuzluk Nedenleri – İlişkide Mutlu Olmamak Neden Kaynaklanır

Yapılan en son araştırmalar her 10 çiftten 6’sının mutsuz olduğunu gösteriyor. Bu çiftler ilişkilerinin artık yürümeyeceğini düşünecek kadar mutsuzlar. Araştırmalara...

Kapat