Erkekler neden aldatır? Başka kadın arayan erkekler

Erkekler neden aldatır?

Bir erkek neden aldatır? Kadınlar dünya yaratıldığından beri bu sorunun cevabını arıyor. Vikingler de bu sorunun yanıtını merak ediyordu, Maya uygarlığında yaşayan kadınlar da… 21. yüzyıla girildi ama erkeklerin neden aldattığı sorusuna net bir cevap bulunabilmiş değil. Erkekler ve evlilik, erkekler ve ilişki… Belki de yanyana gelmesi zor kavramlar oldukları için.

Erkek eşini neden aldatır? Sorunun kesin bir cevabı yok belki ama denersek birkaç ipucu yakalayabiliriz. Erkeklerin kadınlardan farklı olan doğalarını anlayabilsek belki bir sonuca varabiliriz. Erkeklerin kadınları aldatmak için çok çeşitli sebepleri var. Bu aldattığı kadınla olan ilişkisinden de kaynaklanabilir, bununla uzaktan yakından alakası olmayabilir.

Erkekler aslında aldatmanın yanlış olduğunu bilir, buna rağmen aldatırlar. Evli erkek neden aldatır ya da erkek sevgilisini neden aldatır, bunu merak ediyorsanız en sık rastlanan 10 aldatma sebebine bir bakalım.

Erkeklerin Aldatma Sebepleri. Erkek Kadını Neden Aldatır?

1. Opsiyonları olduğu için: Eskilerin dediği gibi, erkekler sadece elde ettikleri fırsatlar kadar sadıktır. Erkeklere çok fazla aşk teklifi yapılmaz, böyle bir teklif aldıklarında reddetmeleri zordur.

2. Egolarını tatmin eder: Erkekler zaman zaman karşı cinse çekici gelmediklerini düşünür. Bunun aksini kendilerine kanıtlayacak bi kadın karşılarına çıktığında bu yeni heyecana fazlasıyla izin verirler.

3. Farklı dünyaların insanı olabilirsiniz: Erkek partnerizle sandığınız kadar çok ortak noktanız olmayabilir. Bu durum erkeği paylaşacak daha çok şey bulduğu başka bir kadına yöneltebilir.

4. Çok fazla tartışıyor olabilirsiniz: Erkekler bazen tartışması bitmeyen ilişkilerden kurtulmak için aldatır. Erkekler sürekli dırdır eden biriyle vakit geçirmekten pek hoşlanmaz. ister ki?

5. Aşk bitmiş olabilir: Bazen erkekler bir ilişkide aşk bitmiş olsa bile çocuklar, alışkanlık, maddi sebepler gibi nedenlerle ilişkiyi sürdürür. Ama bu yeni bir aşk heyecanı aramalarına engel değildir.

6. Seks hayatınız kötüdür: Cinsel ilişkiden beklediğini alamamak erkeği yeni bir maceraya sürüklemek için bir fırsat olabilir. Seks hayatı sıkıcı olan erkekler başka birine yönelebiliyor.

7. İntikam almak için: Sevgilisi kendisini aldatan bir erkek intikam için aldatabilir.

8. Yeni, farklı ve ilgi çekici: Her öğün aynı yemek yenmez. Bazı erkekler bu düşüncededir ve başka tatlar ararlar. Sizi aldattığı kadının güzellliğine de bakmaz, değişiklik olsun yeter.

9. Akıllı olup olmadığını görmek için: Bir erkek eşinin aldatmadan haberi olmaması durumunda incinmeyeceğini düşünüyorsa, hissettirmeden aldatacak kadar akıllı olup olmadığını görmek için de aldatabilir.

10. Geçmişte aldatmamsına izin verilmişse: Eğer erkek daha önce eşini aldatmış ve eşi onu affetmişse, yeniden affedileceğini düşünerek aldatmayı yeniden deneyebilir.
(webci)

Tags : , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Eski sevgiliye dönmek iyi fikir mi?

Yolumuzu ayırdığımız eski sevgiliyle tekrar bir araya gelmek, herkesin zaman zaman arzuladığı bir seçenek. Özellikle de o kişiden sonra işler...

Kapat