Demet Evgar Kimdir? Yeni Projeleri Neler?

Demet Evgar

Son olarak Cem Yılmaz imzalı “Yahşi Batı” filminde oynadığı Suzan McDyke rolüyle sinemadaki başarısını kanıtlayan Demet Evgar, konuk olduğu bir televizyon programında sanat merkezi açmayı planladığını söyledi.

Demet Evgar katıldığı bir televizyon programında bir sanat merkezi kurmak istediğini açıkladı. Güzel oyuncu projesiyle ilgili şunları söyledi: “Sanat merkezi kurma projem var. Yapmak istediğim, olacağına inandığım projeleri sunmak istiyorum, seneler sonra bunu neden yapmadım demek istemiyorum. Mesleğimi istediğim insanlarla istediğim şartlarda icra etmek istiyorum. Konservatuarın paralı olması aklıma yatan bir şey değil. Ben öğrencimden para almak istemem. Öğrenciden para kazanmaya inanmıyorum. Çok iyi niyetli yapanlar da var ama bunlar belki geçiş döneminden kaynaklanıyor”.

Demet Evgar kimdir? Demet Evgar’ı tanıyalım

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Demet Evgar anlamlı bir gün olan 19 Mayıs 1980’de Manisa’da doğdu. Genç sanatçı daha yaşındayken Manisa’daki amatör bir tiyatroda sahneye ilk adımını attı. Konservatuvarda öğrenci olduğu yıllarda okul arkadaşlarıyla beraber Tiyatro Kılçık adında bir tiyatro topluluğu kurdu. Oyunculuğun yanında oyun yazarı olarak da çalışmalar yaptı. Daha sonra Kenter Tiyatrosu’nda ‘Aşk Çemberi’ adlı oyunda rol aldı.

Televizyon izleyicisi Demet Evgar’ı “Aslı ile Kerem”, “Bütün Çocuklarım” ve “Emret Komutanım” dizilerinden tanıyor. Başarılı oyuncu televizyon dizilerinin yanı sıra “Banyo”, “Beyza’nın Kadınları” ve “Güneşi Gördüm” gibi sinema filmlerinde rol aldı. Demet Evgar 2009 yılında en başarılı ilerinden biri olan Yahşi Batı filminde takdir edilen bir oyunculuk gösterdi. Son dönemlerde televizyonun sevilen dizlerinden biri olan “1 Kadın, 1 Erkek”de “Zeynep” karakterini canlandırıyor.

(web sinema)

Tags : , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
2010 yılına özel yaz falınız

Sadece günlük, aylık ya da yıllık astrolojik değişimler ve bunlara bağlı olarak öngörülen fallar hayatımızı etkilemez. Gökyüzündeki mevsimsel değişimler de...

Kapat