Caprio’nun Başlangıç’ı rekorlarla başladı

Leonardo DiCaprio

Leonardo Di Caprio yeni filminde üstün yetenekleri ve olağanüstü bir zekası olan bir hırsızı canlandırıyor. Inception / Başlangıç vizyona büyük gişe hasılatı yakalayarak girdi ve daha ilk haftada büyük bir gişe başarısına imza atmış oldu.

Son zamanlarda işlerin iyi gitmediği ABD sinema sektöründe Tom Cruise’un başrol oynadığı Gece ve Gündüz, Nicholas Cage’in başrol oynadığı Sihirbazın Çırağı gibi filmler istenilen başarıyı yakalayamamıştı. Korku filmlerinin duayeni M. Night Shymalan’ın yönettiği Son Hava Bükücü bile beklenen gişe rakamlarını yakalayamayarak hayal kırıklığı yaratmıştı.

Hollywood’un son dönem gişe kısırlığını aşan film ise, başrolünde Leonardo DiCaprio’nun oynadığı “Başlangıç – Inception” oldu. Filmin yönetmenliğini Christopher Nolan yaptı. Başlangıç, gösterime girdiği ilk üç günde 60.4 milyon dolarlık gişe hasılatı elde ederek sezonun en başarılı filmlerinden biri olmaya aday oldu.

Christopher Nolan’ın yönettiği Kara Şövalye iki yıl önce gişe rekorlarına imza atmıştı. Film 2008 yılının en yüksek hasılat toplayan filmi oldu ve tüm zamanlar listesinde de Titanic’i geride bırakarak 1 numaraya yerleşti. Ünlü yönetmen Başlangıç projesine inandığı için Batman serisinin devamından vazgeçmişti.

Tags : , , , , , , , , , , , ,

0 thoughts on “Caprio’nun Başlangıç’ı rekorlarla başladı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Jennifer Lopez olmadı, Shakira verelim…

KKTC’deki bir otel açılışına katılacağı açıklanan Jennifer Lopez son anda vazgeçti. Lopez'in Rum lobisinin etkisinde kaldığı söyleniyor. Jennifer Lopez'in yerine...

Kapat