Brad Pitt World War Z ile Zombi Filmi Üçlemesinin İlkinde

Brad Pitt

Brad Pitt bu kez Max Brooks’un yarattığı ‘World War Z’ adlı grafik romanından uyarlanan filmde başrol oynayacak. Ünlü grafik romam zombi kıyametinden kurtulmanın yollarını anlatıyor. Brad Pitt başrolün yanısra filmin yapımcısı olarak da karşımıza çıkacak.

World War Z filmi Pitt’in sahibi olduğu Plan B yapım şirketi tarafından çekilecek. Romanın yaratıcısı Max Brooks da film de rol alacak. Zombi karakterleri ve filmleri Hollywood’un vazgeçilmez ve iyi iş yapan öğelerinden.

World War Z’nin 2012 yılında gösterime girmesi planlanıyor. Filmin asıl senaryosu Babylon 5’in yaratıcısı olarak tanıdığımız J. Michael Straczynski’ye ait. ancak senaryo Arslanı Kuzulara filminin senaristi Matthew Michael Carnahan tarafından yeniden yazıldı. World War Z’nin yönetmenliğini ise son James Bond filmi Quantum Of Solace’in de yönetmenliğini yapan Marc Forster yaptı.

Marc Forster, filmin şimdiye kadar çekilmiş en iyi zombi filmi olmasını istediklerini söyledi. Devam filmlerinin çekilmesi beklenen proje, ‘The Zombie Survival Guide’ ve ‘The Zombie Survival Guide: Recorded Attacks’ romanlarının uyarlanmasıyla bir üçlüye dönüşebilir.

‘World War Z’ filmini çekmek için 2007 yılında sıkı bir rekabet yaşanmıştı. Ünlü romanın film haklarını alabilmek için Leonardo DiCaprio’nun şirketi Appian Way ile Plan B arasında yaşanan rekabette gülen taraf Brad Pitt’in şirketi Plan B olmuştu. (webci)

Tags : , , ,

0 thoughts on “Brad Pitt World War Z ile Zombi Filmi Üçlemesinin İlkinde”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Berrak Tüzünataç o evden taşınmaya karar verdi

Berrak Tüzünataç paparazziler tarafından keşfedilen ve magazin basınına konu olan Beşitaş'taki evinden taşınmaya karar verdi. Şahan Gökbakar ile terasta öpüşürken...

Kapat