Angelina Jolie’den Rus kadın casus öyküsü…

Angelina Jolie'den Rus kadın casus öyküsü...Angelina Jolie’yi en son “Changeling”de izlemiştik. Türkiye sinemalarında “Sahtekar” adıyla gösterilen o film, Türk seyircisinden çok fazla ilgi görmemişti. Sonra güzel oyuncunun özel yaşamında çalkantılı bir dönem başladı; film setlerine ara vermek zorunda kaldı. Hatta Angelina Jolie sinemaya veda etti gibilerinden yorumlar bile oldu.

Anlaşıldığı kadarıyla güzel oyuncu sinemaya veda falan etmemiş. Hatta bu süre içerisinde özellikle aksiyon-macera ve polisiye film tutkunlarının ilgi ve heyecanla izleyeceği bir film ortaya çıkartmış. Angelina Jolie’nin yeni filminin orijinal adı “Salt”. Türkiye sinemalarında “Ajan Salt” adıyla gösterime girecek olan bu film, Ağustos ayının ilk haftasında tüm dünyayla aynı anda izleyici karşısına çıkacak.

Jolie’nin sadece varlığı bile bu filmin başarısı için yeter ama son günlerda Amerika’da yaşanan ve gazete manşetlerini işgal eden Rus kadın casus olayıyla benzerlikler taşıması da “Ajan Salt”ın bir başka avantajı olacak. Yapımcılar bunun sadece bir tesadüf olduğunu, senaryonun Rus kadın casus olayından önce yazıldığını, hatta çekimlerin bile tamamlandığını söylüyorlar ama “Acaba Hollywood bir oyun düzenleyip filmin ses getirmesi için kadın casus olayını mı patlattı?” diye düşünerek bu konuda komplo teorisi üretenlerin sayısı da hayli fazla…

Evelyn Salt (Angelina Jolie), görevi, şerefi ve ülkesi üzerine yemin etmiş bir CIA ajanıdır. Ancak bir itirafçının onu Rus ajanı olmakla suçlamasıyla bağlılığı test edilecektir. Salt sahip olduğu tüm gizli görev tecrübesini kullanarak kendini temize çıkarmak amacıyla kaçar. Salt’ın masum olduğunu kanıtlamak için gösterdiği tüm çaba hakkındaki şüpheleri arttıracak ve geriye yanıtlanması gerekn bir tek soru bırakacaktır; “Salt kimdir?”

Angelina Jolie’yi daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Angelina Jolie’den Rus kadın casus öyküsü…”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Adana’da ücretsiz sinema atelyesi…

Adana'da düzenlenen ücretsiz sinema atelyesinde 21 genç ücretsiz sinema eğitimi almaya başladı. Zeynep Ünal (Festival Koordinatörü), Natali Yeres (Sanat Yönetmeni),...

Kapat