Alacakaranlık: Tutulma tüm zamanların rekoruyla başladı

Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma

Önce kitapları, sonra filmleri ve soundtrack albümleriyle tüm dünyada fenomen haline gelen Alacakaranlık serisinin üçüncü filmi “Eclipse – Tutulma” 30 Haziran Çarşamba günü Amerika ile aynı anda Türkiye’de vizyona girdi.

Toplam 218 sinema 376 salonda gösterime giren “Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma” ilk günde hayranlarının yoğun ilgisi sonucu 126.916 izleyici, 1.045.548 TL gişe hasılatına ulaşarak “Tüm Zamanlar Yabancı Film Açılış Günü Hasılat” rekorunu kırdı!

Amerika’da 4.416 sinemada 29 Haziran geceyarısı seanslarında 30 milyon dolar üzeri hasılata ulaşan Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma, serinin bir önceki filmi Yeni Ay’ın geceyarısı açılış rakamı olan 26.3 milyon doları geride bırakarak yeni bir rekora daha imza attı.

Serinin bir önceki filmi “New Moon – Yeni Ay” Türkiye’de Kasım 2009’da vizyona girmiş ve 1 milyon 238 bin toplam izleyiciye ulaşmıştı. “Tutulma”nın ulaşacağı izleyici sayısının 1,5 milyona ulaşması bekleniyor.

Tags : , , , , , ,

One thought on “Alacakaranlık: Tutulma tüm zamanların rekoruyla başladı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlıklı Yaşam ve Spor – Doğru Koşu Hakkında Bilgiler

Sağlıklı yaşamak için spor gerekli. Koşu da onlardan biri. Peki kendi başımıza koşabilir miyiz? Nelere dikkat etmeli? Kaç yaşına kadar...

Kapat