Yengeç Burcu ve Özellikleri – Romantizm ve Duygusallık

Duygusallık ve romantizm deyince akla Yengeç Burcu gelir. Yengeçler çok hassas, duygusal ve yufka yüreklidir. Ancak bu duygusallıkları onların gerçekçilikten uzak oldukları anlamına gelmez. Yengeçler aradıkları insanı bulduklarında kalplerini tümüyle açarlar, ancak her insana güvenmezler. Aşık olmak Yengeç Burcu için hayatın tek anlamıdır. Sevgisiz, aşksız bir hayat düşünemezler. Romantizm özellikle Yengeç Burcu erkekleri için bir ilişkinin vazgeçilmezidir. Romantizm olmadan bir evlilik Yengeçler için hayatı çekilmez hale getirir. Yengeçler için bir aşkta batan güneşi birlikte seyretmek, sevgilisine olağan günlerde de çiçek almak gibi davranışlar her zaman hayal ettikleri aşkın en önemli noktalarıdır. Yengeç insanları sadece aşık oldukları kişiyi değil tüm dünyayı, tüm insanları, doğayı ve yaşamı gönülden severler.

YENGEÇ BURCU (22 Haziran – 23 Temmuz)

Grup: Su / dişi / öncü
Yönetici Gezegen: Ay
Renk: Açık sarı, menekşe
Değerli Taş: İnci

Yengeç Burcunun Kişisel Özellikleri

Yengeç Burcu erkeklerinin ve kadınlarının en belirgin özellikleri duygusallıklarıdır. Çevrelerinde olan biten herşeyi, ortamdaki her duyguyu, sevinci, hüznü kısacası herşeyi hissederler. Yengeçler adeta diğer insanlar için yaşarlar. Hayatta sorumluluk almaktan korkmazlar. Hatta hayat onlar için başkalarının hayatlarını kolaylaştırmak için sorumluluk almaktan ibarettir. Yaptıkları işlerde, yaşadıkları ilişkilerde her zaman mükemmeli ve mükemmel insanları ararlar. Bu da onları zaman zaman hayal kırıklığına uğratır. Her insandan mükemmel davranış beklediklerinden zaman zaman geçinilmesi zor insanlar haline gelirler.

Yengeçler tartışmayı sevmez. Kimseyi kırmamaya özel bir dikkat gösterirler. Ancak kendilerini inciten insanları asla unutmazlar. En yakınları bile olsa kendilerini kıran birini affetmekte zorlanırlar. Hassas yapıları Yengeçleri alıngan bir insan yapabilir. Bazen şakalardan bile incinebilirler. Bir Yengeç kendisi insanlara nasıl davranıyorsa karşısındaki insanlardan da aynı hassas davranışı bekler. Yengeçler kabalıktan hiç hoşlanmaz.

Yengeçlerin Fiziksel Özellikleri

Yengeç Burcu insanı erkekleri ve kadınları genellikle soluk yüzlü gözükürler. Genelde ten renkleri beyazdır, boyları fazla uzun olmaz. Yengeçler oval bir yüz yapısına sahiptirler. Yengeç kadınları çok güzel olur. Güzellikleriyle her ortamda hemen dikkat çeker ve bakışları üzerine toplarlar. Şişmanlamaya eğilimli olan Yengeçler eğer dikkat etmezlerse kısa zamanda kilo alabilirler. Bu nedenle diyet programlarına her zaman dikkat etmeleri gerekir. Ara ara diyet yapmak Yengeç için şişmanlama konusunda daha da büyük bir tehlikedir. Çünkü verdikleri kiloyu çok kısa zamanda geriye alırlar.

(webci)

Tags : , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Aslan Burcu ve Özellikleri – Doğuştan Lider ve Yönetici

Ormanların kralı aslandır. İnsanların lideri de Aslan Burcu'ndan olanlardır. Aslan Burcu önderlik ve organizasyon özellikleri ön planda olan bir burçtur....

Kapat