Yay Burcu ve Özellikleri – Ciddiyet ve Analiz

Yay Burcu ciddiyetin ve asaletin burcudur. Yay Burcu’ndan olanların kavrama yetenekleri fazlasıyla gelişmiştir. Bu nedenle doğru karar verme, yorumlama ve sonuç çıkarma Yayların işidir. Yay Burcu’ndan olanların yaptıkları analizler ve vardıkları sonuçlar genellikle doğru çıkar. Yaylar çok ciddi bir görüntüye sahiptir ve hayatı ciddiye alırlar. Bu nedenle dışarıdan suratsız ya da kendini beğenmiş gibi gözükebilirler. Çok fazla insanla samimi olmazlar. Ancak onların güvenini kazananlar Yaylar için vazgeçilmez arkadaştır.

Yayların asil bir görünümleri vardır. İnsanlara davranışları belirli bir uzaklıktadır, ancak Yay Burcu’ndan olanların eşsiz bir kalpleri ve sevgi dolu bir iç dünyaları vardır. Sevgilerini herkese göstermezler. Bir Yayın kalbini çalmak çok zor bir iştir. Yay Burcu insanları geçmişteki yaptıkları hatalardan ders alırlar ve bir daha aynı hataları tekrarlamazlar. Yay Burcu’yla yola çıkan ve bir işe başlayanlar onların tedbirli yapıları sayesinde genellikle sorun yaşamadan işlerini tamamlarlar. Ama bu çoğu zaman Yayların şanslı olduğu şeklinde yorumlanır. Oysa onlar her işlerini düşünerek ve hesap ederek yaparlar ve en az düzeyde sorunla karşılaşırlar. Yaptıkları işler sorunsuz yürüdüğü için zaman zaman yaptıkları işlerin değeri bilinmez. Yaylar iş hayatında genellikle ön plana çıkmazlar. Ancak her başarılı işin arkasında kimsenin fark etmediği bir Yay vardır.

Yay Burcu’ndan olanlar her işe ciddiyetle yaklaştıkları için eğlence arayanlar için çok iyi bir arkadaş ya da eş olamazlar. Ancak onlarla seviyesi yüksek bir ilişki yaşanabilir. Laubalilik olan yerde Yay yoktur. Zaman zaman ciddiyetlerini iyice abartarak hayatı kendilerine zindan edebilirler. Bu nedenle onların bu yapılarını dengeleyen bir eşleri olması gerekir.

Yaylar ilişkilerinde öncelikle saygı beklerler. Kendileri tüm insanlara karşı davranışlarında büyük bir özen gösterirler. Kimseyi kırmamak için ellerinden geleni yaparlar. Bu hassas yapıları bazı zamanlarda onları çok yorar. Bazen insanlar hakkında karamsar ve umutsuz düşüncelere kapılırlar. Kendilerinin gösterdiği ihtimamı karşıdan göremeyince üzülürler.

Yaylar çok iyi filozof ya da öğretmen olabilirler. Yapamayacakları meslekler arasında en başta sanatla ilgili işler gelir.

Grup: Ateş / erkeksi / değişken
Yönetici Gezegen: Jupiter, Neptün
Renk: Turkuaz, mor
Değerli Taş: Firuze, mavi topaz

Tags : , , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Oğlak Burcu ve Özellikleri – Ayrıntı, Güven ve Dürüstlük

Oğlak Burcu'ndan olanlar ayrıntılara ok önem verirler. İş hayatında olsun özel hayatlarında olsun Oğlaklar için detaylar çok önemlidir. Başka insanların...

Kapat