Terazi Burcu ve Özellikleri – Denge, Uyum ve Adalet

Terazi Burcu adı üstünde dengenin burcudur. Terazi Burcu’ndan olanlar iyice düşünüp tartmadan hiçbir işe girmezler, hiçbir karar vermezler. Teraziler her işin ölçüsünde olmasına da çok dikkat ederler. Dostluklarında belirli bir seviye ararlar. Her zaman kibar ve naziktirler. Teraziler için her şeyin ölçüsü çok önemlidir. Ne fazla para harcarlar ne de az. İnsanlara olması gerektiği kadar ilgi gösterirler. Samimi dostları dışındakiler için fazla zaman ayırmak ve çaba göstermek istemezler. Teraziler için uyum çok önemlidir. Aşırılıklar yerine her şeyde bir uyum ve denge olmasına çok özen gösterirler. Bir Terazi evinin dekorasyonunu yaptırırken bile değişik renklerin uyumlu bir şekilde yer almasına özen gösterir. Teraziler ılımlı ve uyumlu insanlardır. Aşırılıkların olmadığı her ortama kolaylıkla uyum sağlarlar. Onlar için hayat denge ve uyumdan ibarettir.

TERAZİ BURCU (24 Eylül – 22 Ekim)

Grup: Hava / erkeksi / öncü
Yönetici Gezegen: Venüs
Renk: Pastel Renkler
Değerli Taş: Opal, Pembe kuvartz

Terazilerin adalet duyguları da çok gelişmiştir. Haksızlıklara dayanamazlar ve her zaman haksızlığa uğrayanların yanında yer alırlar. Ancak hak ararken de aşırıya kaçmazlar ve kibarlıklardan hiçbir şey kaybetmezler. Terazi Burcu’ndan olanlar hukukla ilgili işlere çok yatkındır. Avukat, savcı ya da hakim olmaları durumunda mesleklerinde çok başarılı olurlar.

Terazi Burcu’ndan olanlar genellikle uzun boylu ve düzgün bir fiziğe sahip olurlar. Vücutların her bölümü birbiriyle uyumludur. Hiçbir özellikleri birden dikkat çekmez. Bir bütün olarak dikkat çekerler ve beğenilirler. Teraziler iyi giyinirler, kendilerine yakışanı seçerler. Ancak modayı takip etmezler. Önemli olan kendilerine yakışanı seçmektir.

Teraziler eş seçiminde de uyuma dikkat eder. Kendileriyle zıt kutuplarda olan insanları eş olarak seçmezler. Terazinin aşık olacağı ve evleneceği eş kendi zevklerini ve fikirlerini paylaşan biridir. Teraziler çatışmadan ve fikir ayrılığından hoşlanmaz. Devamlı tartışmalı bir ilişkiyi çok fazla yürütmezler ve ayrılmayı tercih ederler. Huzurlu bir ortam bu burçtan olanlar için çok önemlidir. Terazinin evleneceği kişinin fiziksel özellikleri de kendisine uygun olmalıdır. Örneğin uzun boylu bir terazi kendi boyuna uygun birini eş olarak tercih eder. Eşinin kendi yanına yakışmasını ister. Bu nedenle Terziler kaprisli ve kimseyi beğenmez olarak görünebilirler ama gerçek öyle değildir.

Tags : , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Akrep Burcu ve Özellikleri – Tutku, Çalışma ve Başarı

Akrep Burcu başka burçlarda olanları zaman zaman korkutan bir burçtur. Burcun isminin bazılarına sevimsiz gözükmesi bunun başlıca sebebidir. Bunun yanında...

Kapat