Son Öpücük – L’Ultimo Bacio

Son Öpücük – L’Ultimo Bacio“Cahil Periler”in İtalyan aktörü Stefano Accorsi’yi, Ferzan Özpetek’in “Karşı Pencere”siyle Oscar aday adaylığı yarışında olan “Son Öpücük”te izleyebilirsiniz.

Uzun süredir birlikte olan Giulia ve Carlo mutlu bir çifttir. Ancak Giulia’nın hamile olduğunu öğrenince Carlo’nun yaşamı tepetaklak olur. Giulia hazırlıklara başlamıştır bile, oysa geri dönüşü olmayan sorumluluklar üstlenme ve yetişkinlerin dünyasına adım atacak olma düşüncesi Carlo’yu panik etmektedir. Bu yetmezmiş gibi, yakın bir arkadaşının geceyarısı biberon seansları, dinmek bilmeyen bebek çığlıkları ve cinsel hayatın sona ermesiyle ilgili anlattığı dehşet hikayeleri Carlo’nun paniğini iyiden iyiye artırır.

Bütün bu duygularla Giulia’dan uzaklaşan Carlo kendisini tesadüfen karşılaştığı 18 yaşında bir kızın cazibesine kaptırır. sırada, 29 yıllık durağan ve sıkıcı evliliğinden bunalmakta olan Giulia’nın annesi Anna, yakın zaman sonra büyükanne olacağını öğrenince şok geçirmiş; yaşlanma duygusuna karşı yeniden tutku ve aşkı yakalamak için arayışlar içine girmiştir.

Yönetmenliğini Gabriele Muccino’nun yaptığı İtalyan yapımı romantik komedi filmi “Son Öpücük”ün (L’ultimo Bacio) başrollerinde Stefano Accorsi (Carlo), Giovanna Mezzogiorno (Giulia), Stefania Sandrelli (Anna), Marco Cocci (Alberto) ve Pierfrancesco Favino (Marco) kamera karşısına geçmişler.

Filmde oyunculara eşlik eden isimler arasında Sabrina Impacciatore, Regina Orioli, Giorgio Pasotti, Daniela Piazza, Claudio Santamaria, Martina Stella ve Luigi Diberti yer alıyor. Ince ince ayrıntılarla örülü hikaye, yaşamlarında bir dönüşümün eşiğine gelmiş olan karakterler etrafında gelişiyor. Sahneden sahneye, karakterden karaktere, bir durumdan başka bir duruma hızlı geçişler aracılığıyla “Son Öpücük”, kayıp giden gençliğe ve onun sorunsuz uçarılığına tutunma çabasını beyazperdeye yansıtıyor. İtalyan aktör Stefano Accorsi’yi sinemaseverler, “Nisan Devrimi” , “Oğul Odası” , “Cahil Periler” gibi filmlerden tanıyorlar.

Yönetmen: Gabriele Muccino
Oyuncular: Stefano Accorsi, Giovanna Mezzogiorno, Stefania Sandrelli, Marco Cocci, Sabrina Impacciatore
Senaryo: Gabriele Muccino
Görüntü Yönetmeni: Marcello Montarsi
Prodüksiyon Tasarımı: Eugenia F. Di Napoli
Kurgu: Claudio Di Mauro
Kostüm: Nicoletta Ercole
Müzik: Paolo Buonvino
Yapımcı Şirketler: Fandango, Medusa Produzione
Türkiye Dağıtımı: Warner Bros. Türkiye
Gösterim Tarihi: 26 Eylül 2003

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Son Öpücük – L’Ultimo Bacio”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Tarkan’ın yeni albümü ne zaman çıkacak?

Tarkan'ın uzun süredir merakla beklenen yeni albümüyle ilgili belirsizlikler giderek artıyor. Mayıs ayı sonunda piyasaya çıkacağı belirtilen albümle ilgili haberlerin...

Kapat