Sevgi Herşeydir – What A Girl Wants

Sevgi Herşeydir - What A Girl Wants

Daphne Reynolds babasını hiç tanımamış, uzun yıllar birlikte olduğu annesiyle alışılmışın dışında özel bir bağ kurmuş genç bir kızdır. Kendisine özgü bir stile sahip olan Daphne, gelecekte kendisini bekleyen olanaklara rağmen kendisini yetersiz hissetmektedir. Oysa bir genç kızın isteyebileceği herşeye sahiptir. Onun tek isteği ise babasıyla tanışmaktır.

Libby ise Daphne’nin babasıyla 17 yıl önce bir aşk yaşamış, sevgilisinin aristokratik ailesinin kendisini oğullarına layık bulmaması nedeniyle bu ilişkiyi sürdürememiştir.

Daphne, babasıyla tanışmak üzere Londra’ya gitmeye karar verir. Londra’da yaptığı kısa bir araştırma sonucunda babasının ünlü politikacı Lord Henry Dashwood olduğunu öğrenir. O ana kadar var olduğunu bilmediği kızının bir anda hayatına girmesi Henry’nin siyasi geleceğini tehdit edici bir hal alır.

Daphne, babasının seçim kampanyasını riske sokmak istemez ve sosyetenin beğeneceği bir genç kız olmaya çalışır. Babasının ve onun çevresinin kabul edeceği bir kız olabilse de bu yeni Daphne artık kendisi değildir.

“What A Girl Wants / Sevgi Herşeydir”in başrollerinde Amanda Bynes, Colin Firth, Kelly Preston, Eileen Atkins, Anna Chancellor ve Jonathan Pryce’ın yer alıyor. Sandra Dee-Rex Harrison’un 1958 tarihli bir romantik komedisinden uyarlanan filmin senaryosu Jenny Bicks ve Elizabeth Chandler’e ait.

Yönetmen: Dennie Gordon
Oyuncular: Amanda Bynes, Colin Firth, Kelly Preston, Jonathan Pryce, Eileen Atkins, Anna Chancellor, Christina Cole
Senaryo: Jessica Bendinger
Görüntü Yönetmeni: Andrew Dunn
Prodüksiyon Tasarımı: Michael Carlin
Kurgu: Charles McClelland
Sanat Yönetmeni: Karen Wakefield
Set Dekorasyonu: Rebecca Alleway
Kostüm: Shay Cunliffe
Müzik: Rupert Gregson-Williams
Yapım Stüdyosu: Warner Bros. Pictures
Türkiye Dağıtımı: Warner Bros. Türkiye
Gösterim tarihi: 5 Eylül 2003

(webci)

Tags : , , , , , , , ,

0 thoughts on “Sevgi Herşeydir – What A Girl Wants”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Korku Nokta Com – Fear Dot Com – Korku Gerilim Filmleri

Webde bir siteye giriş yapmak ne kadar tehlikeli olabilir? Bazen düşünemeyeceğimiz kadar. Fear Dot Com işte bu konuyu işleyen korku...

Kapat