Oğlak Burcu ve Özellikleri – Ayrıntı, Güven ve Dürüstlük

Oğlak Burcu’ndan olanlar ayrıntılara ok önem verirler. İş hayatında olsun özel hayatlarında olsun Oğlaklar için detaylar çok önemlidir. Başka insanların fark edemediği detayları onlar hemen fark ederler. Oğlak Burcu için detay hayatın anlamıdır. Oğlaklar ikili ilişkilerinde karşıdaki kişinin öyle özelliklerine dikkat ederler ki bu zaman zaman olumsuz durumlara yol açabilir. Oğlaklar bu ayrıntı merakları yüzünden insanlardan vazgeçebilirler. Oğlak Burcu’ndan olanlar işlerine ve çalışmaya çok düşkündür. Her Oğlak gerçek bir işkoliktir. Çalışmaya karşı bu arzuları tüm işlerin onların üzerine yığılmasına neden olabilir. Ancak onlar bu durumdan hiç şikayetçi olmazlar.

Oğlak Burcu’ndan olanlar plan yapmayı çok sever. Gelecekle ilgili planlar yaparlar ve her ayrıntıyı düşünürler. Bu özellikleriyle kimsenin göremediği gelişmeleri önceden görebilir ve tedbir alabilirler. Bazı durumlarda ise yaşanan hayat kendi planlarına uymadığı için zorluk çekerler. Oğlaklar kendileri bir plan yapmış ve işe koyulmuşken başka birilerinin gelip her şeyi altüst etmesine tahammül edemezler. İş yerinde kendi sorumluluklarındaki işlere karışılmasını istemezler.

Oğlaklar ikili ilişkilerinde güvendikleri insanlarla her şeylerini paylaşırlar. Ancak öncelikle Oğlakların güvenini kazanmak gerekir. Oğlakların eli açıktır. İnsanlara bir şeyler ısmarlamayı severler. Yemeklerde ve toplantılarda masaya gelen hesabı ödeyenler genellikle Oğlaklar olur. Ancak Oğlaklar para harcama konusunda aşırıya kaçmazlar, bu nedenle para sıkıntısına düşmezler. Oğlaklar geleneklere bağlıdır ama beğendikleri değişimlere de hemen kendilerini uydururlar. Gelenekle yenilik Oğlaklarda bir arada yaşar. Yaşlı Oğlaklar gençlerle anlaşmakta zaman zaman zorluk çekerler. Gençlerin hareketlerini bazı durumlarda onaylamazlar. Bu tip yaşı ileri Oğlaklarla iyi anlaşmak isteyen gençler ne yaptıklarını onlara iyice anlatmalıdır. Oğlaklar sebebi anladıkları zaman onlardan daha iyi destekçi yoktur.

Grup: Toprak / kadınsı / öncü
Yönetici Gezegen: Satürn
Renk: Koyu yeşil, kahverengi
Değerli Taş: Lal, kırmızı kuvartz

Tags : , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Kova Burcu ve Özellikleri – Sezgi Gücü ve Akılcılık

Kova Burcu insanların hayal güçleri çok geniştir ama bu özellikleri onları akılcı olmaktan uzaklaştırmaz. Kovaların sezgileri ve altıncı hisleri kuvvetlidir....

Kapat