Kova Burcu ve Özellikleri – Sezgi Gücü ve Akılcılık

Kova Burcu insanların hayal güçleri çok geniştir ama bu özellikleri onları akılcı olmaktan uzaklaştırmaz. Kovaların sezgileri ve altıncı hisleri kuvvetlidir. Çevrelerindeki insanlar ve olaylar hakkında hissettikleri çoğunlukla doğru çıkar. Gelecekteki olayları da iyi hissederler. Gelecekte mümkün olan olumsuzluklardan bahsettikleri zaman çevrelerinde gamlı baykuş olarak anılabilirler. Ancak geleceği önceden görebilmeleri onların tedbir alarak belalardan kurtulmalarını sağlar. Üstün sezgi güçleri yüksek düzeydeki akıllarıyla birleştiğinde Kova Burcu’ndan olanlar için tüm olayları net olarak görmek ve tahminlerde bulunmak çok kolaydır.

Kovalar dediğin dedik insanlardır. Kendi analizlerine ve kararlarına çok güvendikleri için kararlarından asla vazgeçmezler. Bu özellikleri ile çevrelerinde sabit fikirli ve dik başlı olarak görülebilirler. Oysa Kovalar mantıklı fikir alışverişine açıktırlar.

Kovalar insanların eşit olduklarına inanırlar. Bu nedenle parası ya da mevkisiyle diğer insanlara üstünlük kurmak isteyen insanları sevmezler. Kova Burcu’ndan olan kişiler çok insalcıldır. Her insanın ve doğadaki her varlığın hak ettiği şekilde saygı görerek ve imkanlardan yararlanarak yaşamalarını isterler. Kovalar iyi birer hayvanseverdir. Çoğu Kova evcil hayvan besler ama bazıları sokaklarda yaşayan hayvanlara da sahip çıkar. Kovalar doğa konusunda da çok hassastır. İyi birer çevreci olan Kovalar doğal dengenin bozulması konusunda çok hassastır. Doğal hayatın korunmasına ve yaşatılmasına büyük önem verirler.

Kova Burcu’ndan olanlar özgürlüklerine çok düşkündür. Özgürlükleri için yapmayacakları şey yoktur. İş yerlerinde baskıcı bir ortam varsa orada başarılı olamazlar ve hemen iş değişikliği yapmak isterler. Okulda desteklenmeyen Kovalar bu nedenle başarısız olabilir. Bu nedenle Kova Burcu’ndan çocukları olan anne babaların okuldaki öğretmenlerin davranışlarına çok dikkat etmeleri gerekir. Kovalar özgürlüklerine sahip çıkmak için sinirli ve asabi tavırlar gösterebilirler.

Grup: Hava / erkeksi / değişmez
Yönetici Gezegen: Uranüs, Satürn
Renk: Çivit mavisi
Değerli Taş: Lal

Tags : , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Balık Burcu ve Özellikleri – Duygusallık ve Sanatçı Ruh

Balık Burcu duygusallık demektir. Balıkların duygusallığı hayatlarının her alanına yansır. İş hayatlarından özel hayatlarına kadar her alanda duygularıyla karar verirler....

Kapat