Korku Kapanı – Wrong Turn

Korku Kapanı - Wrong Turn

Chris, arabasıyla iş randevusuna yetişmeye çalışmaktadır. Otoyol trafiğine yakalanmamak için kestirme olduğunu tahmin ettiği bir yan yola sapar. Bu sırada içinde Jessie, Carly, Carly’nin erkek arkadaşı Scott, Evan ve onun kız arkadaşı Francine’in bulundukları Range Rover’ın lastikleri patlamıştır. Issız yolda mahsur kalan gençler ne yapacaklarını düşünmektedir.

Chris kestirme yolda son sürat ilerlerken bir an dikkat dağılır, arabası kontrolden çıkar ve yolun ortasındaki Range Rover’a çarpar. Patlak lastiklere bir de kaza eklenince gençler yardım istemek için bir telefon kulübesi aramaya koyulurlar.

Patlayan lastiklerinin sebebini de bulmuşlardır: Birileri yolun ortasına dikenli teller yerleştirmiştir! Evan ile Francine, arabalara göz kulak olmak üzere orada kalır, diğerleri ise ormanda yürümeye başlar. Çok geçmeden avcılara ait olduğunu sandıkları bir kulübeye ulaşırlar. Kulübe çeşit çeşit silahlar ve tüyler ürpertici av ganimetleriyle doludur. Oysa bilmedikleri bir şey vardır: O da, Evan ile Francine’in çoktan avcıların eline düşmüş ve vahşice öldürülmüş olduğudur.

Yönetmenliğini Rob Schmidt’in üstlendiği filmin başrollerinde Desmond Harrington (Chris), Eliza Dushku (Jessie), Emmanuelle Chriqui (Carly), Jeremy Sisto (Scott), Kevin Zegers (Evan), Lindy Booth (Francine), Julian Richings, Garry Robbins ve Ted Clark kamera karşısına geçmişler.

Filmin korkmayı ve korkutmayı seven Oscar ödüllü yapımcısı Stan Winston, filme dair, “Jaws’ı izledikten sonra nasıl denizden korkar olduysanız, ‘Wrong Turn’ü izledikten sonra orman hakkında da aynı şeyleri hissedeceksiniz.” sözcüklerini kullanıyor. Senaryosu Alan B. McElroy imzası taşıyan filmin büyük kısmı ormandaki kulübe ve kulübe etrafında geçiyor. Filmdeki üç dağ adamını canlandıran Julian Richings, Garry Robbins ve Ted Clark’ın makyajları için saatlerce uğraşılmış.

“Wrong Turn”ün hem yapımcısı hem de makyaj ve görsel efekt uzmanı olan ve Steven Spielberg ile yaptığı çalışmalarla tanınan Wilson bunu, “Eğer yaratıklar yaratıyorsanız gerçek gibi görünmeliler. Jurassic Park’taki dinozorlar gerçeğe uygun oldukları için film o kadar başarılı oldu. Bizim dağ adamlarının da gerçek dünyaya yakın olmaları gerekiyordu.” şeklinde açıklıyor.

“Jurassic Park”taki dinozorların yaratıcısı olan Winston, ilk Oscarını 1986 yılında James Cameron imzalı “Aliens” ile kazanmış. Görsel efekt dalındaki bu Oscar’ı yine aynı dalda kazandığı 2 Oscar izlemiş: 1992’de “Terminator 2: Judgment Day” ve 1994’de “Jurassic Park”. Stan Winston, dördüncü Oscarını yine “Terminator 2: Judgment Day” ile en iyi makyaj dalında almış.

Yönetmen: Rob Schmidt
Oyuncular: Jeremy Sisto, Eliza Dushku, Desmond Harrington, Emmanuelle Chriqui, Lindy Booth, Ted Clark, Julian Richings
Senaryo: Alan B. McElroy, Adam Cooper, Bill Collage
Görüntü Yönetmeni: John S. Bartley
Prodüksiyon Tasarımı: Alicia Keywan
Kurgu: Michael Ross
Sanat Yönetmeni: Elis Y. Lam
Set Dekorasyonu: Zeljka Alosinac
Kostüm: Georgina Yarhi
Müzik: Elia Cmiral
Yapım Stüdyosu: 20th Century Fox
Türkiye Dağıtımı: A & P Filmcilik
Gösterim tarihi: 5 Eylül 2003

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Korku Kapanı – Wrong Turn”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Banka Borcunu Kapatmak İçin Kredi Ziraat Bankası’nda

Banka kredi borçları ya da kredi kartı borçları günümüzün en önemli sorunlarından biri haline geldi. Banka kredisi kullanmak ihtiyaçlarımızı karşılamak...

Kapat