Koç Burcu ve Özellikleri – Burç Grubu, Gezegeni, Rengi, Taşı

Koç’la çalışma ve enerji aynı anlama gelir. Bir Koç için hayat devamlı koşuşturma, dinamizm, hareket ve çalışma anlamına gelir. Ancak Koç burcundan olanlar kendilerini boş yere yormazlar. Önce iyi bir plan yaparak harekete geçerler ve enerjilerini mantıklı işler için kullanırlar. Koçların kafası her zaman iyi çalışır. Kafalarıyla enerjilerini birleştirdikleri iyi birer iş adamı, lider ya da sporcu olabilirler. Futbol dünyasında ünlü pekçok Koç vardır. Girişimci ruhları onları iş hayatında da başarılı yapar. En son isteyecekleri şey ise çalıştıkları yerde kararları başkalarının vermesi ve durgun bir ortam olmasıdır. Bu nedenle Koçların bürokrasiyle ve beklemeyle arası hiç iyi değildir. Karar verdikten sonra hemen harekete geçerler ve beklemeye tahammül edemezler. Koçların başarılı olacakları meslekler girişimcilik, sporculuk, habercilik ve saate karşı yarışılan her türlü meslektir.

Koç Burcunun Kişisel Özellikleri

Koç Burcu, burçlar kuşağında yer alan ilk burçtur. Koçlar tipik olarak hareketli yapıları ve tüm hayatlarına yansıyan enerjileri ile tanınırlar. Koçların benlik duyguları çok gelişmiştir. Benlik duygusu Koçlar için yaşamın ana merkezidir adeta. Bu burçta doğanlar çok pratik bir yapıya sahiptir. Koçlar karşılaştıkları olaylar karşısında coşkularını ve olumlu ya da olumsuz gizleyemezler. Yaşam enerjileri yüksek olan Koçlar tüm hayatları boyunca canlılıklarını ve atılganlıklarını kaybetmezler. Koçun en önemli özelliklerinden biri yaratıcı kişilikleridir. Meraklı oldukları konularda azimli araştırma ve çalışmalarıyla her zaman istediklerini elde ederler.

Koçlar her zaman planlarını hayata ve pratiğe geçirmek isterler. Girişimde bulunacakları zaman izleyecekleri rotayı ayrıntıları ile planlarsa mutlaka başarılı olurlar. Çalışmalarında ve gösterdikleri mücadelede enerjik yapılarının da yardımı olur. Sabırsızlıkları söz dinlemez yaratılışları zaman zaman güç durumlara düşmelerine neden olur. Bazen de bu yüzden başladıkları işleri bitirmeden yarım bırakırlar. Koçlar bazen olayları abartır, gerçekleri değiştirerek anlatır ve algılarlar. Koçlar aşk hayatında ise aşırı kıskanç ve bağımsızlıklarına düşkün yapılarıyla dikkat çekerler.

Koç Burcunun Fiziksel Özellikleri

Koçlar genellikle uzun yüzlü ve uzun boylu olurlar. Güçlü olan kollarını ve bacaklarını çok iyi kullanırlar. Koçların bakışları etkileyici ve keskindir. Sağlıklı bir cilt yapısına sahip olan Koçlar spor yapmayı da çok severler. Koçların en önemli özelliklerinden biri de sahip oldukları güzel dişleridir.

KOÇ BURCU (21 Mart – 20 Nisan)

Koç Burcunun Dahil Olduğu Grup: Ateş / öncü / erkeksi / pozitif
Koç Burcunun Yönetici Gezegeni: Mars
Koç Burcunun Rengi: Kırmızı
Koç Burcunun Değerli Taşı: Yakut, Elmas

(webci)

Tags : , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Boğa Burcu ve Özellikleri – Boğalar Hangi Meslekte Başarılı Olur

Boğalar inatçılıkları ve kararlılıklarıyla bilinen bir burç. Bir işi yapmaya karar verdiler mi büyük bir sabır ve azimle o konunun...

Kapat