Firdevs Hanım yeni sezonda Valide Sultan olacak

Nebahat ÇehreNebahat Çehre geçtiğimiz sezon Aşk-ı Memnu dizisinde oynadığı Firdevs Hanım rolüyle televizyon dünyasının en çok konuşulan oyuncularından biri oldu. Başarılı oyuncu dizinin sona ermesinin ardından yeni sezon dizileri için hazırlıklarını sürdürüyor. Ünlü oyuncu yeni televizyon sezonunda tarihi bir dizide rol alacak ve Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi Ayşe Hafsa Sultan rolüyle izleyicinin karşısına çıkacak.

Show TV’nin iddialı yapımlarından biri olacak olan “Muhteşem Yüzyıl” sonbahar aylarında tv ekranında boy göstereek. Yeni sezonunun tartışılacak yapımlarından biri olacak olan dizide Kanuni Sultan Süleyman rolünü Halit Ergenç oynayacak. Dizinin yapımcılığını Timur Savcı üstlenecek. Senaryo ise Meral Okay’a ait. Dizinin kostümleri Bahar Korçan tarafından hazırlanıyor.

“Aşk-ı Memnu”daki Firdevs hanım rolünü çok sevdiğini söyleyen Nebahat Çehre salon kadını imajından sıkıldığını söylüyor. Çehre şunları belirtiyor: “Hep aynı dünyanın içinde dönüp durduğumu hissediyordum. Daha derin oyunculuk gücü isteyen, daha sofistike roller istiyordum. ‘Valide Sultan tam gönlüme göre oldu”.

Tarihi dizinin hazırlıkları yaklaşık bir yıldır Tims Productions tarafından sürdürülüyor. “Muhteşem Yüzyıl” Batılılar tarafından Muhteşem ismiyle tanınan Kanuni Sultan Süleyman’ın savaşlarının yanısıra aşk ve harem hayatını da işleyen bir dizi olacak.

Dizi için çok sayıda tarih ve sanat danışmanının görev alıyor. Televizyon ekranlarının dev projesinde Hürrem Sultan’ı kimin canlandıracağı ise merak konusu.

(webci)

Tags : , , , , , , , , , ,

0 thoughts on “Firdevs Hanım yeni sezonda Valide Sultan olacak”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Koç Burcu ve Özellikleri – Burç Grubu, Gezegeni, Rengi, Taşı

Koç'la çalışma ve enerji aynı anlama gelir. Bir Koç için hayat devamlı koşuşturma, dinamizm, hareket ve çalışma anlamına gelir. Ancak...

Kapat