Erkeklerin en klasik 7 ayrılma bahanesi…

Erkeklerin en klasik 7 ayrılma bahanesi...Duygusal ilişkiler bitme noktasına geldiğinde ayrılmak isteyen erkek ne yapar? Bazıları doğrudan doğruya ayrılmak istediklerini söyler, bazıları ise bahanelere sığınır. Erkeklerin sıkça başvurduğu ayrılık bahaneleri vardır. Bazen karşı tarafı üzmemek için bu bahanelere sığınırlar, bazen de yeterince dürüst olamadıklarından? Nedir bu erkeklerin ayrılık bahaneleri ve sebepleri. Hep birlikte bakalım.

Zamana ihtiyacım var

Henüz ayrılmaya tam karar verememiş erkek bunu söyler. Aslında ayrılmak isteyip istemediğinden emin değildir. Ona dışarıda cazip bir hayat varmış gibi gelir. Sanki uzun süredir sürdürdüğü ilişki onu hayattan koparmış gibi hisseder. Ama belirli bir karar da verememiştir.

Sorun sende değil, bende

Belki karşıdaki insanın kendisinde ne eksiklik olduğunu düşünmesine engel olmak için söylenmiştir bu söz. Artık o kadar bilinen bir bahanedir ki esprilere konu olmaktadır. Tüm hatayı ve sorumluluğu üstleniyor gibi yapıp kolay yoldan ayrılma bahanesidir bu.

Ben senin için yeterince iyi değilim

Böyle birisi aslında karşısındaki kişinin kendisini çok sevdiğinden emindir. Ama kendisinin onu o kadar da sevmediğini bilmektedir. Bunun söyleyemeyen erkek bu bahanenin arkasına sığınır.

Ailevi sorunlarım var

Kim bu bahaneye itiraz edebilir ki? Çok mutlu bir aile hayatı olduğunu bilseniz de bunu ispat edecek haliniz yoktur. ‘Senin bilmediğin şeyler var’ yanıtıyla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle erkekler için iyi bir ayrılık bahanesidir.

İşlerimi yoluna koymalıyım

Erkeklerin hayatta başarılı olmaları ve işleri onların yoluna koymaları beklendiğinden bu durum zaman zaman iyi bir kaçışa bahane olmaktadır. Erkek daha ciddi bir ilişkiye ya da bir evliliğe hazır değildir. Çünkü yoluna koyulacak dünya kadar işi vardır.

Psikolojik sorunlarım var

Bu ayrılık bahanesine nasıl itiraz edebilirsiniz ki? Psikolojik sorunları varsa vardır, siz ne kadar göremeseniz de. Aksi ispatlanamayacağı için erkekler için iyi bir ayrılık bahanesidir. Aynı zamanda bu yolla vicdan azabından da kurtulurlar, ayrılacakları kişiyle fazla sorun yaşamadan ayrılmanın bir yoludur psikolojik sorunları olduğunu söylemek.

(webci)

Tags : , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Firdevs Hanım yeni sezonda Valide Sultan olacak

Nebahat Çehre geçtiğimiz sezon Aşk-ı Memnu dizisinde oynadığı Firdevs Hanım rolüyle televizyon dünyasının en çok konuşulan oyuncularından biri oldu. Başarılı...

Kapat