Düzenbaz Roger – Roger Dodger

Düzenbaz Roger - Roger DodgerManhattan’ın parlak ışıklarıyla kıyaslanan, Artisan Enterntainment’ın izleyiciyle buluşturduğu Roger Dodger (Düzenbaz Roger), bekarlar cephesinde geçen savaştaki modern erkek egosuna komik, entelektüel bir bakış sunuyor.

Campbell Scott’ın canlandırdığı Roger Swanson, 16 yaşındaki toy yeğeni stratejilerini sınamak için şehre gelene kadar, baştan çıkarma sanatında usta olduğuna inanan, kibirli, sosyetik bir adamdır. Dylan Kidd’in yazıp yönettiği, esprili ve zarif bir film olan Roger Dodger’da ayrıca, Isabella Rosselini, Jennifer Beals, Elizabeth Berkley ve yetenekli yeni oyuncu Jesse Eisenberg rol alıyor.

Komik biçimde kavrayan ve beklenmedik şekilde etkileyen Roger Dodger, erkeklerin kadınlarla olan ilişkilerindeki fazla yanlış yönlendirici yöntemlere zekice bir bakış sergiliyor. Campbell Scott hoş adam imajını, kafasında çapkın, kendi amacına göre kullanma yeteneği olan Roger haline getirerek, zeki ama duygusal bir alaycı tipin dinamik bir betimlemesini yapıyor.

Televizyon ve Broadway’in tecrübeli oyuncusu Jesse Eisenberg de, olağanüstü bilge Nick karakteriyle, ilk kez başrol oynadığı bu filmde, bir o kadar şaşırtıcı performans sergiliyor. Kusursuz yardımcı oyuncu kadrosuyla desteklenen ve, kabına sığmayan ama yine de değeri fazla anlaşılmamış Dylan Kidd’in yönettiği Roger Dodger, Manhattan gece hayatının aldatıcı görünümünü güzelce yakalıyor. Eğlenceli olduğu kadar ne olacağı da önceden bilinemeyen Roger Dodger, hangi yaşta olursanız olun, büyümenin acılarını anlatan ödüllü bir komedi filmi…

Yönetmen: Dylan Kidd
Oyuncular: Jennifer Beals, Campbell Scott, Jesse Eisenberg, Isabella Rossellini, Elizabeth Berkley, Mina Badie
Senaryo: Dylan Kidd
Görüntü Yönetmeni: Joaquín Baca-Asay
Prodüksiyon Tasarımı: Stephen Beatrice
Kurgu: Andy Keir
Sanat Yönetmeni: Dina Varano
Kostüm: Amy Westcott
Set Dekorasyonu: Brenna Griffin
Müzik: Craig Wedren
Yapımcı Stüdyo: Artisan Entertainment
Türkiye Dağıtımı: Warner Bros. Türkiye
Gösterim tarihi: 26 Aralık 2003

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Düzenbaz Roger – Roger Dodger”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Lady Godiva efsanesi…

Kadınlar dünyayı yönetir derler diye bir özdeyiş vardır. Hiçbir erkek bunu kabul etmese de bu iddia doğrudur. Güzel ve akıllı...

Kapat