Düş Kapanı – Dreamcatcher

Düş Kapanı - Dreamcatcher

Stephen King’in çok satan romanından uyarlanan film, kahramanlık oyunları oynayan ve sonunda esrarengiz bir gücün etkisi altına giren dört maceraperestin hikayesini anlatıyor.

Ünlü yazarın sinemaya aktarılan son romanı ‘Hearts in Atlantis’ için ‘King artık korkutmuyor’ demiştik, bakalım ‘Dreamcatcher’ adrenalin seviyemizi ne kadar yükseltebilecek?

Yönetmenliğini ‘Body Heat’, ‘Grand Canyon’ ve ‘French Kiss’ gibi filmlerden tanıdığımız Lawrance Kasdan’ın üstlendiği filme birlikte Matrix – Reloaded’a çarpıcı bir başlangıç niteliğini taşıyan animasyon filmi ‘Osiris’in Son Uçuşu’ da gösterilecek.

Jonesy, Henry, Pete ve Beaver. 20 yıl önce Maine’in küçük bir kasabasında yaşayan birer çocuktular. Çocuklara özgü acımasızlığa kahramanca yanıt verecek cesarete sahiptiler. Duddits gibi garip isimli bir çocuğu kurtardıklarında, hiç beklemedikleri beşinci bir arkadaş daha kazandılar. Daha da beklenmedik olan, bu çocuğun onlara kazandırdığı esrarengiz güçtü. Bu güç çocukların arasında olağandışı bir bağ oluşturmuştu.

Şimdi ise dört adam ayrı birer hayat sürmektedirler; hepsinin ayrı sorunları vardır; geçmişteki kahramanlık anıları peşlerini bırakmamaktadır ve ellerindeki güç, bir armağan olmaktan çok bir yüktür. Umulmadık bir kaza içlerinden birini neredeyse aralarından alacaktır. Bir şekilde Duddits’le bağlantılı olan uğursuzluğun geri döndüğünü başta fark etmezler.

Ama kuzey ormanlarındaki dağ evinde yaptıkları yıllık toplantıda bir araya geldiklerinde, birbirlerine sıcaklık ve neşe sunmayı umarken, üzerlerine kara bulutlar çöker. Önce taşıdığı hastalığın farkında olmayan kaybolmuş bir avcı gelir kulübeye. Onu berbat bir tipi ve fırtına takip eder. Bu fırtına, içinde çok daha kötü güçler barındırmaktadır: Ölümcül bir dünya dışı güç kulübedekilerin bir kısmını etkisi altına alacak, sonuna kadar dayanabilenlerin de dehşetle yüzleşmelerine ve unuttukları güçlerini birleştirmelerine neden olacaktır.

Yönetmen: Lawrence Kasdan
Oyuncular: Morgan Freeman, Thomas Jane, Jason Lee, Damian Lewis, Tom Sizemore
Senaryo: William Goldman
Görüntü Yönetmeni: Lawrence Kasdan
Sanat Yönetmeni: Kendelle Elliott
Kostüm: Molly Maginnis
Makyaj: Bill Corso, Victoria Down
Set Dekorasyonu: Amber E. MacLeod
Müzik: James Newton Howard
Yapım Stüdyosu: Warner Bros. Pictures
Türkiye Dağıtımı: Warner Bros. Türkiye
Gösterim Tarihi: 18 Nisan 2003

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Düş Kapanı – Dreamcatcher”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Dünyanın Uzak Ucu – Master and Commander

Epik ve romantik bir macera olan “Master and Commander: Dünyanın Uzak Ucu”, izleyicileri “Napolyon Savaşları”nın sürmekte olduğu 1806 yılına götürüyor....

Kapat