Boğa Burcu ve Özellikleri – Boğalar Hangi Meslekte Başarılı Olur

Boğalar inatçılıkları ve kararlılıklarıyla bilinen bir burç. Bir işi yapmaya karar verdiler mi büyük bir sabır ve azimle o konunun takipçisi olurlar ve başarıya ulaşmak için usanmadan çalışırlar. Boğalar bu özellikleriyle herkesin beğenisini ve dikkatini üzerinde toplar. Boğalar için özellikle aşk hayatında sahip olma duygusu çok ön plandadır. İkili ilişkilerinde güven ve karşılıklı saygı ararlar. Boğalar çok yardımseverdir. Gerçekten sevdikleri insan için her türlü fedakarlığa katlanırlar. Ancak bu dostluk ve sadakati karşılarındaki insandan da beklerler.

Boğa burcunda olanlar sanatçı ruha sahiptir. Büyük ressamlar, şarkıcılar, besteciler, heykeltıraşlar, sinema oyuncuları genellikle Boğa burcundan çıkar. Boğa erkekleri de kadınları da sanat alanında da doğuştan yeteneklidir. Sanatçı ruhlarının temelinde hassas ve duygusal iç dünyaları vardır. İç dünyaları çok kırılgan olan boğalar bir kez yaralanırlarsa kolay kolay unutmazlar. Bir Boğa’nın kalbini kırmak çok kolaydır. Başkalarının alınmayacakları bir şaka bile Boğa burcundan olanları kırmaya ve üzmeye yetebilir.

Boğa burcunda doğanlar rahatlarına da düşkündürler. Çok sıkı çalışırlar ama sadece sevdikleri işleri yaparlar. Sevmedikleri bir işte Boğa’ların çalışması ve başarılı olması çok zordur. Boğa burcundan olanlar paraya çok fazla önem vermezler. Parayı insanların mutlu olması için bir araç olarak görürler. Boğalar çok iyi plan yapar. Yaptıkları planları da hemen devreye sokup tıkır tıkır işletirler. Organize olunması gereken konularda da ekip arkadaşlarıyla uyumlu çalışan Boğalar işlerin durmasından ya da aksamasından çok rahatsız olurlar. Onlara göre her iş planlar doğrultusunda sonuca ulaştırılmalıdır. Projeler iş hayatında adeta onların dünyasıdır. Tasarımla ilgili işlerde en az sanat işlerinde olduğu kadar başarılı olurlar. Ancak mühendislik gibi hesap işlerinde biraz bocalama yaşarlar. Boğalar iyi birer proje adamı omalarına rağmen matematikle ve hesap kitapla araları pek iyi değildir. Bu da parasal konularda iyi yatırım tercihleri yapamamaları anlamına gelir. Parasal konularda bir Boğa her zaman iyi bir danışmana ihtiyaç duyar. Boğa burcundan olanların yapmaları gereken son meslekler borsacılık ve bankacılık gibi işlerdir.

Grup: Toprak / dişi / değişmez
Yönetici Gezegen: Venüs
Renk: Mavi
Değerli Taş: Safir

Tags : , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
İkizler Burcu ve Özellikleri – İkizler Kararsız ve Güvenilmez midir?

İkizler çok yönlü kişilikleri nedeniyle zaman zaman çevreleri tarafından anlaşılmaz. Değişik fikirlere açık yapıları ve bir düşünceye saplanıp kalmama özellikleri...

Kapat