Bilge Satürn ile genç Ay diyaloğu

Satürn - Ay diyaloguSatürn ile Ay konuşmaktadır. Satürn yaşlı ve olgun bir bilgedir. Ay ise henüz gençlik dönemini yaşamakta, Satürn’den birşeyler öğrenmeye çalışmaktadır.

Saturn: “Life can be very hard, cold, and cruel! This, my child, is the most important lesson I have to teach you.”

Satürn: “Hayat çok zor, soğuk ve zalim olabilir! Sana öğretebileceğim en önemli ders budur küçüğüm.”

Moon: “But Saturn, I’m just a young child. In order to feel safe and secure – I desperately need to feel the comfort of your nurturing parental warmth, love, and reassurance!”

Ay: “Ama Satürn, ben henüz çok gencim. Kendimi güvenli hissedebilmek için senin teselli edici sıcaklığına, sevgine ve teminatlarina acayip derecede ihtiyacım olduğunu hissediyorum.”

Saturn: “You may think that, my child…. but I need you to understand that I was so harsh, cold, and distant while you were growing up – simply because I was protecting you from all the harsher realities of life. I didn’t want you building up any false, “Pollyanna” expectations, or hopes from life.”

Satürn: “Böyle düşünüyor olabilirsin küçüğüm. Ancak anlamalısın ki, sen henüz bebekken ben çok zorlu, soğuk ve zalimce dönemeçlerden geçiyordum. Seni de bugüne kadar hayatın sert ve katı gerçeklerinden korudum. Hayattan birşeyler umarken “Polyanna”beklentileri gibi hatalı şeyler ümit etmeni istemiyorum.”

Moon: “Saturn, I still don’t understand your harsh ways – and, yet, I’m sure you’re right. You are so very wise and experienced, and I am so young and know so very little…. I’m quite sure you’re right… I’ll never get what I need in order to feel emotionally nurtured, safe, and secure! I promise you, from this day forward, I’ll learn to expect very little emotional satisfaction from life. That way I can never be disappointed…”

Ay: “Bak Satürn, senin bu katı yöntemlerini hala anlayamıyorum. Ancak eminim ki, sen haklısın. Sen çok bilge ve deneyimlisin. Ben ise çok gencim ve sana oranla çok küçük olduğumu biliyorum. Eminim ki sen haklısın. Ayrıca anlıyorum ki, ihtiyaç duyduğum duygusal teminatları senden alamayacağım. Sana bugünden itibaren söz veriyorum ki, bundan sonra hayattan olabildiğince en az duygusal tatmin beklemeyi öğrenecegim. Böylece asla hayal kırıklığına uğramamış olacağım.”

Choices….choices….choices….. We’re being wiser when we have learn to decide more than one choices…

Seçenekler… seçenekler… seçenekler…Birden fazla seçenek önümüze konulduğunda bunlar arasında kendi kararımızı vermeyi öğrendikçe daha bilge insanlar oluyoruz.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Bilge Satürn ile genç Ay diyaloğu”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Ezoterik Astrolojide Satürn ve sırları…

Güneş Sisteminin 6. Gezegenidir. Satürn, dişi gücü temsil eder, öncü gruptandır, rengi indigodur ve elementi topraktır. Ezoterik astrolojide insan hayatı...

Kapat