Başak Burcu ve Özellikleri – Bilgi, Titizlik ve Sadelik

Başak Burcu deyince analiz ve bilgi akla gelir. Başak Burcu’ndan olanlar zekalarını fazlasıyla kullanır ve ona çok güvenirler. Gerçekten de tipik bir Başak zekasıyla her türlü işin ve sorunun üstesinden gelir. Bu nedenle Başak’la zeka birarada anılır. Başak Burcu önüne çıkan engellerden yılmayan bir yapıya sahiptir. Çalışma, kararlılık ve azim bu burcun temel özellikleridir. Bu nedenle çok zorlu projelere kolaylıkla imza atabilirler. Devlet kurucularının çoğu Başak Burcu’ndandır. Başaklar çok iyi bir mühendis ve hesap adamı olabilirler. Ama işin içinde sadece hesaplama değil, cesaretle üzerine gidilecek engeller ve tırmanılacak yokuşlar olmalıdır. Bir Başak karşısına çıkan engelleri aştıkça yaşadığının farkına varır.

Kişisel Özellikler

Başakların gezegeni Merkür bilginin ve araştırmanın simgesidir. Bu nedenle Başaklar her zaman herşeyi inceler ve sonuç çıkartırlar. Çalışkanlıkları ve olaylara pratik yaklaşımları en önemli özellikleridir. Başaklar için iş hayatı her zaman yaşamın merkezindedir. Güvendikleri insanlara karşı çok yardımseverdirler. Ancak çalışmadan yaşamayı düşünenlere karşı soğuk dururlar.

Başaklar tüm hayatları süresince dinlenmeden çalışan insanlardır. Onların dinlenmelerinde bile bir üreticilik mutlaka vardır. Başaklar çok ayrıntıcıdır. Bu çoğu zaman iyi bir özellik olmasına rağmen bazen ayrıntıda boğulup büyük resmi göremezler. Böyle durumlarda çok çalışmalarına rağmen başarısızlık sürecine girebilirler. Başaklar ‘hayır’ demeyi bilir. Kendilerinin kullanılmasına izin vermezler. Para açısından ise her zaman tutumludurlar. Para biriktirirler ama cimri değillerdir. İnsanlara karşı mesafeli gözükebilirler. Oysa insanlara karşı çok saygılıdırlar, bu nedenle soğuk insanlar olarak algılanma ihtimalleri vardır.

BAŞAK BURCU (24 Ağustos – 23 Ekim)

Grup: Toprak / dişi / değişken
Yönetici Gezegen: Merkür
Renk: Lacivert, gri, yeşil
Değerli Taş: Akik

Fiziksel Özellikler

Başak Burcu insanları genellikle uzun boylu ve ince bellidir. Gözleriyle ve bakışlarıyla tüm insanları etkilerler. başakların insanı etkileyen farklı bir karizması vardır. Klasik kıyafetleri tercih eden Başaklar her zaman derli topludurlar. Giyimleri her zaman sade ve temizdir. Ancak bu sadelikle insanları etkilemeyi başarırlar. Başak Burcu’ndan olanlar dağınık ve düzensizlikten hoşlanmazlar.

Tags : , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Terazi Burcu ve Özellikleri – Denge, Uyum ve Adalet

Terazi Burcu adı üstünde dengenin burcudur. Terazi Burcu'ndan olanlar iyice düşünüp tartmadan hiçbir işe girmezler, hiçbir karar vermezler. Teraziler her...

Kapat