Balık Burcu ve Özellikleri – Duygusallık ve Sanatçı Ruh

Balık Burcu duygusallık demektir. Balıkların duygusallığı hayatlarının her alanına yansır. İş hayatlarından özel hayatlarına kadar her alanda duygularıyla karar verirler. Bu akıldan tamamen yoksunluk anlamına gelmez. Balıkların kalpleri ve beyinleri bir bütündür. Kalpleriyle hissettiklerini beyinleri yalanlamaz. Duygularıyla da olsa çoğu zaman gerçekçi kararlar verirler. Arkadaşlık ilişkilerinde de duygular çok ön plandadır. Bu nedenle kendilerini duygusal olarak inciten kişileri hiç unutmazlar ve onları çok or affederler. Balıklar kendi duygularının başkaları tarafından saygı görmediğini düşünebilirler. Bu nedenle Balıklara yaklaşırken onları kırmamaya özen göstermek gerekir. Çok hassas ve kırılgan yapıları insanlar hakkında yanlış yargılarda bulunmalarına neden olabilir. Katı gerçekleri kendilerine söyleyen dostlarına haklı da olsa alınabilirler. Ancak kısa zaman sonra hatalarını anlayarak gerçek dostlarının gönlünü almayı bilirler.

Balıklar sanata çok yatkındır. Resim, heykel, fotoğrafçılık gibi görsel sanatlarda çok başarılı olurlar. Ayrıca müzik alanında da gerek alet çalmak gerekse şarkı söylemeye yetenekleri vardır. Sinema sanatçıları arasında da pek çok Balık Burcu’na rastlamak mümkündür. Sinema yönetmenleri de genellikle Balıklardan çıkar.

Balıklar zaman zaman karamsar olabilir. Bu özellikleri ile başarabilecekleri işleri bile yapamayacak duruma gelebilirler. Bu durumdaki bir Balıkla yaşamak gerçekten zordur. Ancak karamsarlıktan kurtulup yapacakları işlere inandıkları anda duygusallıkları bu kez başarılı olmak için enerji sağlayan güçleri haline gelir.

Balıkların aile bağları güçlüdür ve geçmişlerine bağlıdırlar. Anılarına da sıkı sıkıya sarılırlar ve geçmişte yaşadıkları her olayı hatırlarlar. Geçmişlerine bu bağlılıkları yeni tanıştıkları insanlara gerekli ilgiyi göstermemelerine neden olabilir. Eski dostları Balıklar için her zaman daha değerli ve vazgeçilmezdir. Balık Burcu’ndan olanlar geçmişe bağlılıklarını abartırlarsa yeni fırsatları değerlendiremez hale düşebilirler. Ancak geçmişleriyle bağları onların geleceği daha iyi görmelerini ve geçmişteki tecrübeleriyle doğru karar vermelerini de sağlayabilir.

Grup: Su / dişi / değişken
Yönetici Gezegen: Neptün, Jupiter
Renk: Yeşil, mor, gümüş, beyaz
Değerli Taş: Zümrüt

Tags : , , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Facebook sakinleri bu filmi bekliyor

‘Kendine birkaç düşman edinmeden 500 milyon arkadaşa ulaşamazsın'... Dünyanın en ünlü sosyalleşme sitesi ''Facebook''un ve kurucu Mark Zuckerberg’i hikâyesini anlatan...

Kapat