Aslan Burcu ve Özellikleri – Doğuştan Lider ve Yönetici

Ormanların kralı aslandır. İnsanların lideri de Aslan Burcu’ndan olanlardır. Aslan Burcu önderlik ve organizasyon özellikleri ön planda olan bir burçtur. topluluk içinde liderlik özellikleriyle hemen öne çıkarlar. Kendileri istemese de çevrelerindeki insanlar hemen Aslan’ın dediklerini yapmaya hazır hale gelir. Her ortamda insanları çok çabuk etkilerler ve kendilerine bağlarlar. Bu durum zaman zaman Aslanların başına dert olur. Kendi sorunlarıyla uğraştıkları bir dönemde başkaları her zaman ondan yardım ya da tavsiye beklerler. Oysa Aslan bazen kendi sorunlarını bile çözemeyecek durumdadır. Çevrelerinde zaman zaman kibirli ve kendini beğenmiş olarak algılanabilirler. Kendilerine olan öz güvenlerinin fazlalığı onları kendini beğenmiş gibi gösterebilir.

ASLAN BURCU (24 Temmuz – 23 Ağustos)

Grup: Ateş / erkeksi / değişmez
Yönetici Gezegen: Güneş
Renk: Turuncu, altın sarısı
Değerli Taş: Sarı topaz

Kişisel Özellikler

Aslan doğada da insanlar arasında da kral ve önderdir. Çevrelerindeki insanların hayatlarını düzenlemek ve onları belirli bir yöne sevk etmek adeta Aslanların görevidir. Bir Aslan hemen çözüm üretir ve yeni bir yapılanma için fikirler geliştirir. Bunu kendisi için yaptığı zaman genellikle uygulamada başarılı olur ve feraha çıkar. Aslanlar başkalarına da yardımcı olmak isterler. Onları çözümsüz gözüken sorunlarla boğuşurken gördüklerinde onlar adına adım atmak ve çözüm yolu göstermek isterler. Bu da onları insanlar yönetmek istiyor gibi gösterir. Aslanlar çok iyi organizasyon yaptıkları için çevrelerindekiler onların planlarına uymazsa çok çabuk sinirlenirler. Ama bu kızgınlık kendi adlarına değil, çevresindekilerin iyiliği adınadır. Çünkü bir Aslan kendi dedikleri yapıldığında tüm insanların kurtulacağına yürekten inanır.

Aslan Burcunun Fiziksel Özellikleri

Aslan burcundan olanların tıpkı bir aslan gibi heybetli bir görüntüleri vardır. Boyları genellikle uzundur ve vücutları kaslı ve sağlam yapılı gözükür. Aslanların omuzları geniştir. Genellikle açık renk saçlı ve beyaz tenli olurlar. Gözleri çok iyi görür, özellikle uzak mesafedeki tüm hareketleri çok iyi algılarlar. Aslanlar dış görünüşlerine çok önem verirler. Her zaman iyi giyinirler ve bakımlı olurlar. Bir sosyal ortama girdiklerinde tüm bakışları hemen üzerine toplarlar.

(web astroloji)

Tags : , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Başak Burcu ve Özellikleri – Bilgi, Titizlik ve Sadelik

Başak Burcu deyince analiz ve bilgi akla gelir. Başak Burcu'ndan olanlar zekalarını fazlasıyla kullanır ve ona çok güvenirler. Gerçekten de...

Kapat