Akrep Burcu ve Özellikleri – Tutku, Çalışma ve Başarı

Akrep Burcu başka burçlarda olanları zaman zaman korkutan bir burçtur. Burcun isminin bazılarına sevimsiz gözükmesi bunun başlıca sebebidir. Bunun yanında Akreplerin dostluklarına, davalarına ve sevgilerine tutkuyla bağlılıkları bazılarını ürkütür. Çünkü bir Akrep için sevgisi ve idealleri için yapamayacağı şey yoktur. Akrep Burcu’ndan olanlar ideallerine ve amaçlarına tutkulu bir şekilde bağlıdır. Başarılı olana ve istedikleri sonucu alana kadar durmaksızın çalışırlar. Bu tutkuları kendileri için olabileceği gibi sevdikleri insanları da kurtarmak ve onlara yararlı olmak amacını taşımalarından kaynaklanır. Akrep için dünyada çözülmeyecek sorun yoktur. O halde neden insanlar sorunları çözmek yerine onlarla yaşamaya razı olurlar. Akrepler için sorunlar halledilmeden ve düze çıkılmadan rahat huzur yoktur. Akreplerin arzuları ve kararlılıkları gözlerinden okunur. Bu arzuyu çevrelerine de yayarlar. Akrepler insanları harekete geçirici özellikleriyle iyi birer lider olabilirler. Bir parti lideri olmaları halinde ateşli konuşmalarıyla milyonlarca insanı peşlerinde sürükleyebilirler.

Grup: Su / kadınsı / değişmez
Yönetici Gezegen: Mars, Plüton
Renk: Koyu kırmızı, siyah
Değerli Taş: Yakut

Kişisel Özellikler

Akrepler yaşama tutkuyla bağlıdırlar. en ağır hastalıklar ve zorluklar bile Akreplerin yaşama bağlılıklarını azaltmaz. Kendini beğenmiş ve ukala insanları sevmezler. Bu tip insanlara hemen derslerini verirler ve çevrelerinden uzaklaştırırlar. İkiyüzlü, yağcı ve çıkarcı insanlara asla katlanamazlar.

Akrepler kuşkucu insanlardır ama çoğu zaman kuşkularında haklı çıkarlar. Diğer insanların dikkat etmedikleri davranışlar onların dikkatini çeker ve kuşkulandırır. Kötü insanları, içten pazarlıkçıları ve ikiyüzlüleri hemen fark ederler. Akrepler insanların kişiliklerini çok iyi çözebilir. Bu özellikleri dostlarını rahatsız edebilir. Onların iyi insan olarak tanıdıkları birinin nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu Akrepler çok iyi hisseder. Ancak bunu söylediklerinde çevrelerindeki insanlar tepki gösterebilir.

Azim, çalışma ve kararlılık Akreplerin en önemli özelliğidir. Bu özelliklerini çevrelerindekilere de aktarabilirler ise iyi bir ekip oluşturarak başarıya ulaşırlar. Hırslı olmalarına rağmen mantıksız işlere inatla devam etmezler. Bir iş çıkmaza girdiyse ve mantık o işten vazgeçmeyi gerektiriyorsa Akrepler başarı için hemen stratejilerini değiştirirler. Bu da başarılı olmalarının yolunu açan bir diğer özellikleridir.

Tags : , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Yay Burcu ve Özellikleri – Ciddiyet ve Analiz

Yay Burcu ciddiyetin ve asaletin burcudur. Yay Burcu'ndan olanların kavrama yetenekleri fazlasıyla gelişmiştir. Bu nedenle doğru karar verme, yorumlama ve...

Kapat