Adana Altın Koza Festivali ertelendi

Adana Altın Koza Film FestivaliAdana Altın Koza Festivali İsrail saldırısı ve Hatay’daki terör olayları nedeniyle ertelendi. Ülkemizin en önemli sanat etkinliklerinden biri olan ve bu yıl 17.sinin gerçekleştirileceği Altın Koza Festivali 7 – 13 Haziran tarihleri arasında yapılacaktı. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre İsrail’in Türk yardım gemilerine saldırısı ve Hatay’ın İskenderun ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle ertelenen 17. Altın Koza Festivali ileri bir tarihte yapılacak. Her yıl düzenlenen festival Türkiye’de ve dünyada büyük ilgi görüyor.

Adana Altın Koza Festivali’nin ertelendiği haberi Adana Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinde yer aldı. Sitede yapılan açıklamada masum insanların öldürülmesine, insani yardım malzemesi taşıyan gemilerin bombalanmasına neden olan İsrail ile askerlerimizi şehit eden terör örgütünü şiddetle kınadığı ifade edildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Tuncel festivalin ertelenmesiyle ilgili olarak şunları ifade etti: “İsrail’de ve İskenderun’da yaşanan insanlık ayıbı saldırılar nedeniyle, bu yıl 17.’si gerçekleşecek olan Altın Koza Film Festivali’ni ileri bir tarihe erteleme kararı aldık. Dünyada ve ülkemizde insanlar kan ağlarken, bizim eğlenmeye hakkımız yok. İsrail’i ve terör örgütünü kınıyor, her iki saldırıda şehit düşenlere Allah’tan rahmet diliyorum”. (webci)

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Adana Altın Koza Festivali ertelendi”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Sevgi Herşeydir – What A Girl Wants

Daphne Reynolds babasını hiç tanımamış, uzun yıllar birlikte olduğu annesiyle alışılmışın dışında özel bir bağ kurmuş genç bir kızdır. Kendisine...

Kapat