7 rakamının yüzyıllara yayılan gizemi…

7 rakamının yüzyıllara yayılan gizemi...Başrollerinde Brad Pitt ile Morgan Freeman’ın oynadığı “Seven” filmini nasıl unuturuz? Türkiye sinemalarında da gösterilen o filmde, “Yedi ölümcül günah, ölmenin yedi şekli…” sloganından yola çıkılarak 7 rakamının gizemi anlatılıyordu.

Peki nedir insanoğlunu bu kadar şaşırtan 7 rakamının gizemi? Evrenin dengeleri neden 7 rakamı üzerine kuruludur? Gelin, şu 7 rakamının gizemine yakından bakalım ve anlamaya çalışalım.

7 sayısı önemi Ezoterik gezegenlerin sayısının 7 oluşundan gelir. Evrende bulunan 3 ruh ve 4 element, ruh ve bedenin bir araya gelişini temsil eder ve toplamları 7’dir.

Ezoterik astroloji insan ömrünü 7 evreye ayırır. Hücreler 7 yılda bir yıl baştan sona yenilenir ve yepyeni bir beden ortaya çıkar. Aynı zamanda bu ruhsal anlamda da kökten bir değişim getirir.

Uzakdoğu felsefesine insan bedeninin 7 çakrası, hareketlerimizi, düşüncelerimizi ve eylemlerimizi yönlendiren 7 bölümü vardır. Doğada var olan renk sayısı 7’dir, müzikte 7 nota vardır. Ortadoğu kaynaklı dinlerde 7 kat gök ve 7 kat yerden söz edilir. Evrenin 7 günde yaratıldığına inanılır.

Eski inanışlarda 7 gezegenin varlığına inanılırdı. Yedinin mistik bir yönü vardır. İnsanın iç huzurunu, bilgeliğini ve evrenle barışını sembolize eder. Bazı başarılı insanların hayatlarına 7 sayısının yön verdiği inancı yaygındır. 7 sayısından etkilenen kişiler zeka seviyeleri ve sezgileri yüksek insanlardır.

(webci)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “7 rakamının yüzyıllara yayılan gizemi…”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Bilge Satürn ile genç Ay diyaloğu

Satürn ile Ay konuşmaktadır. Satürn yaşlı ve olgun bir bilgedir. Ay ise henüz gençlik dönemini yaşamakta, Satürn’den birşeyler öğrenmeye çalışmaktadır....

Kapat