Patrice Leconte’den Zevkler Sokağı – Rue Des Plaisirs

Zevkler Sokağı – Rue Des Plaisirs

Filmin yönetmeni Patrice Leconte “Rue Des Plaisirs”in Fransız medyasında fazla yer bulamadığından yakınıyor. Filmin konusunun bir başka insana kendini adama temeline dayanan zarif bir aşk öyküsü üzerinde şekillendiğini söyleyen yönetmen filmlerinin pek çoğunda bu temayı işlediğini anlatıyor. Trajik finalin de kendi seçimi olduğunu vurgulayan Leconte filmin sonunda izleyicileri üzmek istediğini açıklamaktan çekinmiyor. Bu nedenle filminin bir Cinderella filmi olmadığını söyleyen Patrice Leconte insan kişiliğini güçlendiren bir sonu herşeye rağmen tercih ettiğini belirtiyor.

Yönetmene göre “Rue Des Plaisirs”in genelevleri anlatmak için çekilmiş bir belgesel değil, film Marion’un yaşadığı aşkı konu alıyor. Leconte filmde genelev olgusunun olumsuzluk oluşturacak tüm yönlerini elediklerini söylüyor. Film ona göre bir tarih belgesi değil, gerçekliği yansıtmak zorunda olmadığını da düşünen yönetmen seyirciyi güzel bir aşk öyküsüyle yola çıkarmak dışında bir amacı olmadığını belirtiyor.

Zevkler Sokağı – Rue Des Plaisirs

Yönetmen: Patrice Leconte
Oyuncular: Patrick Timsit, Laetitia Casta, Vincent Elbaz, Catherine Mouchet, Isabelle Spade
Yapımcı: Philippe Carcassone
Senaryo: Serge Frydman, Patrice Leconte
Görüntü Yönetmeni: Eduardo Serra
Prodüksiyon Tasarımı: Yvan Maussion
Kurgu: Joelle Hache
Kostüm: Christian Gasc, Edwige Morel d’Arleux
Türkiye Dağıtımı: Denk Sinema
Gösterim Tarihi: 30 Mayıs 2003

(webci sinema)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Patrice Leconte’den Zevkler Sokağı – Rue Des Plaisirs”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Sıkıysa Yakala – Catch Me If You Can

Prodüksiyon Bilgileri “Catch Me If You Can”in gerçek bir öyküden yola çıkalarak oluşturulan temasının Hollywood standartlarinin biraz uzağında olduğu söylenebilir....

Kapat