Victor’un Uyanışı – Raising Victor Vargas

Victor'un Uyanışı - Raising Victor VargasVictor’un Uyanışı 1976 doğumlu genç bir yönetmen olan Peter Sollett’nin imzasını taşıyor. Film Amerikalı yönetmenin ilk uzun metraj çalışması. Aşk, aile ve ergenlik dönemi üzerine kurulu olan filmin senaryosu da yönetmen Sollett’e ait.

Duygusal altyapısıyla seyirci üzerinde derin bir etki bırakan Victor’un Uyanışı’nın başrollerinde Victor Rasuk, Judy Marte, Melonie Diaz ve Altagracia Guzman yer alıyor. Peter Sollett’nin 29 dakika uzunluğundaki ilk filmi olan ‘Five Feet High and Rising’ da ergenlik döneminde yaşanan çocukluktan yetişkinliğe geçiş sürecini anlatıyordu.

New York’ta yaz günlerinde geçen filmde başrol karakteri Victor Vargas ufak bir apartman dairesinde büyükannesi, kız ve erkek kardeşi ile birlikte oturan ergenlik çağındaki bir gençtir. Yaşadığı bölgenin en güzel kızı olan Judy Ramirez’e aşık olan Victor onunla tanışmak için Judy’nin kardeşi Carlos ile arkadaş olur. Planı kısa sürede sonuç verir ve Judy ile sevgili olurlar. Victor bunu bir başarı olarak görürken Judy ile yaşayacakları ona gerçek bir erkek olmayı öğretecektir.

Yönetmen: Peter Sollett
Oyuncular: Victor Rasuk, Judy Marte, Melonie Diaz, Altagracia Guzman, Donna Maldonado, Silvester Rasuk, Kevin Rivera, Krystal Rodriguez, Wilfree Vasquez
Senaryo: Peter Sollett
Görüntü Yönetmeni: Tim Orr
Prodüksiyon Tasarımı: Judy Becker
Kostüm: Jill Newell
Müzik: Brad Jones
Yapım Stüdyosu: IDP Distribution
Türkiye Dağıtımı: Özen Film
Gösterim Tarihi: 30 Mayıs 2003

(web)

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Victor’un Uyanışı – Raising Victor Vargas”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Rob Lowe – Zirveye Tırmanış – View From the Top

Zirveye giden yolda karşılaşılan engeller ve onları aşma konusunu işleyen bir başarı hikayesi olan “Zirveye Tırmanış”ın (View From The Top)...

Kapat