Uzaylılar gizemli mesaj mı yolladı?

Uzaydan gelen mesajlar

Voyager 2 1977’de uzaya gönderildi. Araçtan gelen son bilgiler çözülemiyor. Voyager 2’den gelen son sinyaller acaba uzaylılara mı ait?

Uzaylılarla iletişime geçmek dünyadaki insanların en büyük hayallerinden biri. Bilim kurgu romanlarına ve filmlerine konu olan uzaylılarla kontakt konusu son dönemlerin en önemli konularından. Uzaylılara iletişime geçmek için denenen yollardan biri de uzaya gönderilen araçlara dünyalıları tanıtan kayıtların konulmasıydı. Bu kayıtlardan birine sahip olan Voyager 2 NASA tarafından 1977 yılında uzaya gönderilmişti. Uzay aracı şu anda Dünya’dan tam 13.8 milyar kilometre uzakta yolculuğunu ve araştırmalarını sürdürüyor. Araçtan 22 Nisan’dan beri gelen sinyaller tüm uzay bilimcilerini heyecanlandırdı ve meraka sürükledi.

33 yıldır evrendeki yolculuğunu sürdüren uzay aracı dünyaya bu süre boyunca tüm bulgularını sinyallerle gönderiyordu. Ancak 22 Nisan’dan beri Voyager 2’den gelen sinyaller uzay bilimciler tarafından çözülemiyor.

Voyager 2 ve Voyager 1 araçları kendilerinde bulunan Altın Kayıt’larla uzaylılara dünyayı ve insan ırkını tanıtıyordu. Araçtan gelen değişik sinyaller Altın Kayıt’ın uzaylılar tarafından bulunduğu ve bu kayıtlara yanıt verildiği iddialarını gündeme getirdi. Araçtan gelen sinyallerin bir anda dil değiştirmesi ve anlaşılmaz hale gelmesi acaba uzaylılar bize sinyal mi gönderiyor sorusunun sorulmasına yol açtı. (webci)

Tags : , , , , , , , ,

0 thoughts on “Uzaylılar gizemli mesaj mı yolladı?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Neden boşanıyoruz? – En popüler boşanma nedenleri

Popüler bir Amerikan haber sitesi en çok rastlanan boşanma nedenleri bir araya getirdi. Sitede araştırma şirketlerinin boşanma nedenleri hakkındaki çalışmaları...

Kapat