Alman Yapımı Western Komedi / Ulu Manitu – Der Schuh Des Manitu

Ulu Manitu – Der Schuh Des Manitu

Ulu Manitu – Der Schuh Des Manitu Alman sinemasından bir komedi filmi örneği. Filmin yönetmenliğini yapan Michael Herbig aynı zamanda başrolde oynuyor. Ulu Manitu – Der Schuh Des Manitu vahşi batıda hazine peşinde koşan insanların öyküsünü konu alıyor. Michael Herbig’in yönetmen olarak imza attığı ilk film yine bir komedi filmi olan 1999 yapımı Erkan ile Stefan.

Filmin konusu kısaca şöyle: Apaçi kabilesinin şefi olan Abahachi kan kardeşi Ranger Vahşi Batı’nın barışçıl kahramanlarıdır. Abahachi kabilesi için bir bar satın almaya ve işletmeye karar verir. Bunun için Shoshone yerlilerinden kredi alır. Ama talihsiz Apaçi şefine barı satan kişinin bir dolandırıcı olduğu ortaya çıkar. Santa Maria olarak tanınan bu sahte emlakçı paraları alıp ortadan kaybolur. Üstelik ortada bir bar bile yoktur.

Bu sırada Shoshone şefinin oğlu Komik Tavşan bir cinayete kurban gider. Kabile üyeleri cinayetin sorumlusu olarak Abahachi ile Ranger’ı suçlarlar. İki kan kardeşin tek bir seçenekleri kalmıştır: Abahachi’nin büyükbabası Çılgın İnek’in bıraktığı hazineyi bulmak. Bu şekilde Shoshone’lara borçlarını ödeyecekler ve masumiyetlerini ispat etmeye uğraşacaklardır. Ancak Abachachi hazinenin haritasını dört parçaya bölmüştür ve şimdi diğer üç parçayı kimlere verdiğini hatırlamamaktadır.

Yönetmen: Michael Herbig
Oyuncular: Michael Herbig, Sky Dumont, Marie Bäumer, Hilmi Sözer, Rick Kavanian, Christian Tramit
Senaryo: Michael Herbig, Alfons Biedermann, Rick Kavani
Görüntü Yönetmeni: Stephan Schuh
Prodüksiyon Tasarımı: Claus Kottmann
Kostüm: Sabine Daigeler
Makyaj: Horst Allert, Nadja Hussein, Georg Korpas
Set Dekorasyonu: Yvonne Hellings
Müzik: Ralf Wengenmayr
Türkiye Dağıtımı: Warner Bros. Türkiye
Gösterim Tarihi: 2 Mayis 2003

(web sinema)

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Alman Yapımı Western Komedi / Ulu Manitu – Der Schuh Des Manitu”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Bonus 10 yaşında, Rihanna Türkiye’de…

Bonus Card'ın 10. yılı Rihanna Türkiye'ye geliyor. R&B ve pop müziğin dünyaca ünlü sesi Rihanna'nın Türkiye'ye geleceği ve "Last Girl...

Kapat