Tomb Raider: Yaşamın Kaynağı – Tomb Raider: The Cradle of Life

Tomb Raider: Yaşamın Kaynağı - Tomb Raider: The Cradle of Life

Angelina Jolie Tom Raider serisinin kadın kahramanı Lara Croft rolünde tekrar sinemaseverlerle buluşuyor. Dünyanın en tehlikeli kadını Lara Croft’un maceraları Yaşamın Kaynağı bölümüyle devam ediyor.

Lara Croft bu macerasında Yaşamın Kaynağı’na ulaşmak için tehlikeli ve bilinmezlerle dolu yeni bir yolculuğa çıkıyor. Tarihteki kayıp uygarlıkları bulan, fazla sayıda dil bilen, yakın dövüş sanatları ustası Lara bu kez “Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life” ile hayranlarının karşısına çıkıyor.

“Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life”ın yönetmeni daha önce “Speed” ve “Twister” filmlerine de yönetmen olarak imza atan Jan De Bont. Filmde Lara Croft karakteri her zaman olduğu gibi yine Oscarlı oyuncu Angeline Jolie tarafından canlandırılıyor. Angelina Jolie “Girl Interrupted” ve “Original Sin” filmlerindeki başarılı rolleriyle de tanınıyor.

“Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life”ın diğer oyuncuları Noah Taylor, Christopher Barrie, Gerard Butler, Ciarán Hinds ve Djimon Hounsou.

Angelina Jolie filmdeki aksiyon sahnelerinde dublör kullanmamış. Güzel yıldız filmde başarıyla gerçekleştirdiği jet- ski ve motosiklet sahneleriyle dikkatleri üzerine topladı.

Lara Croft karakteri 1996 yılında video oyun piyasasının ilk kadın aksiyon starı olarak ortaya çıktı. Oyunun büyük başarısı karakteri beyazperdeye taşıdı.

Yönetmen: Jan de Bont
Oyuncular: Angelina Jolie, Gerard Butler, Chris Barrie, Noah Taylor, Ciaran Hinds, Djimon Hounsou, Jon Bennett
Senaryo: Dean Geogaris
Görüntü Yönetmeni: David Tattersall
Prodüksiyon Tasarımı: Kirk M. Petruccelli
Kurgu: Michael Kahn
Kostüm: Lindy Hemming
Set Dekorasyonu: Sonja Klaus
Müzik: Alan Silvestri
Yapım Stüdyosu: Paramount Pictures
Türkiye Dağıtımı: Umut Sanat Filmcilik
Gösterim tarihi: 29 Ağustos 2003

(webci)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Tomb Raider: Yaşamın Kaynağı – Tomb Raider: The Cradle of Life”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Kurtlar Vadisi Filistin 5 Kasım’da gösterime girecek

Kurtlar Vadisi'nin sinema versiyonu serisinin yeni filmi Kurtlar Vadisi Filistin pek yakında gösterime gireceği açıklandı. Pana Film'in duyurusuna göre Kurtlar...

Kapat