Telefon Kulübesi – Phone Boot – Bir New York Gerilim Hikayesi

Telefon Kulübesi - Phone Boot

Sokakta bir telefon kulübesinde çalan bir telefon sesi duyarsanız ne yapmanız gerekir? Telefonu açıp cevaplar mısınız? Aranan kişinin siz olmadığını bilseniz de içgüdüsel olarak her çalan telefonu açmaya eğilimliyizdir. Telefon kulübesinde çalan alan bir telefon, onu açmaya karar veren Stu Shepard’i büyük bir belanın içine düşürecektir.

Telefonun diğer tarafındaki ses, Stu Shepard’a telefonu kapatırsa öleceğini söyler. Dışardaki bir polis telefon kulübesinin içindeki şüpheli hareketlerden şüphelenir. Polis hemen çevrede önlem alır. Stu Shephard ise polisin gözünde keskin nişancıların hedefi olabilecek tehlikeli bir şüpheli haline gelir.

Filmin yönetmeni Joel Schumacher. Başarılı yönetmeni “Dying Young”, “Batman and Robin”, “A Time to Kill” filmlerinden tanıyoruz. Başrolllerde ise Colin Farrell (Stu Shepard) , Forest Whitaker (Yüzbaşı Ed Ramey) , Radha Mitchell (Kelly Shepard) , Katie Holmes (Pamela McFadden) ve Kiefer Sutherland (Telefondaki) yer alıyor.

Filmin mekanları sadece ve bir telefon kulübesi ve çevresindeki sokaklar olmasına rağmen çok hareketli ve gerilimli tempo izleyici perdeye bağlayacak türden. Filmim senaryosu Larry Cohen’e ait.

Yönetmen: Joel Schumacher
Oyuncular: Colin Farrell, Forest Whitaker, Kiefer Sutherland, Katie Holmes, Radha Mitchell, Maile Flanagan
Senaryo: Larry Cohen
Görüntü Yönetmeni: Matthew Libatique
Prodüksiyon Tasarımı: Andrew Laws
Sanat Yönetmeni: Martin Whist
Kostüm: Daniel Orlandi, Mary Aaron
Makyaj: Patricia Grand
Set Dekorasyonu: Don Diers
Müzik: Harry Gregson-Williams
Yapım Stüdyosu: 20th Century Fox
Türkiye Dağıtımı: Özen Film
Gösterim Tarihi: 13 Haziran 2003

(webci cafe)

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Telefon Kulübesi – Phone Boot – Bir New York Gerilim Hikayesi”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Kirli Tatlı Şeyler – Dirty Pretty Things

Kirli Tatlı Şeyler'in konusu Londra'nın para kazanmak ve yaşamak için herşeyin hoşgörüldüğü bölgelerinde geçiyor. Türk kızı Şenay ile Nijeryalı Okwe...

Kapat