Takiye filminde ne anlatılıyor?

Takiye: Allah'ın Yolunda - Fahriye Evcen

7 Mayıs’ta gösterime giren Takiye: Allah’ın Yolunda filmi daha izleyici karşısına çıkmadan çeşitli tartışmalara yol açtı. Bu film, Avrupa’da çok yaygın olan ve yeşil sermaye adı verilen İslami sermayenin yurtdışındaki insanlarımızı zor duruma düşürmesini anlatıyor. Filmde adı geçen Jimpa adlı şirketin ise bir zamanlar çok popüler olan Jetpa’yı çağrıştırdığı belirtiliyor.

Yönetmenliğini Ben Verbong’un üstlendiği, başrollerinde Erhan Emre, Rutkay Aziz, Ali Sürmeli, Fahriye Evcen, Stipe Erceg, Mahir Günşiray, Susan Anbe, Özay Fecht’in kamera karşısına geçtiği filmin bazı kesimlerde, özellikle de yeşil sermaye çevrelerinde tepki toplayacağı öne sürülüyor.

Yaprak Dökümü dizisinde oynadığı Necla karakteriyle ünlenen Fahriye Evcen’in ön planda olduğu filmin konusu şöyle: Metin, İslami sermaye kuruluşlarından biri olan Jimpa’ya tüm birikimini yatırmıştır. Metin yakın çevresine de bu şirketin tanıtımını yapmış ve onların da para yatırmalarını sağlamıştır. Jimpa büyük vaatlerle paraları topladıktan sonra iflas eder. Şirketin yöneticileri ortadan kaybolurlar. Şirkete para yatıran yakınları Metin’den hesap sormaya başlarlar. Metin’in ailesinin tüm birikimleri yok olduğu gibi arkadaşlarının paraları için de kendisini suçlu hissetmektedir.

(webci sinema)

Tags : , , , , , , , ,

0 thoughts on “Takiye filminde ne anlatılıyor?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Iron Man 2 bugün gösterime giriyor

Mayıs ayının ilk hafta sonunda üç yeni film gösterime girdi. Bunların ikisi yabancı, birisi yerli... Yabancı filmler arasında en iddialı...

Kapat