Bir Romantik Komedi / Seksten Daha Güzel – Better Than Sex

Seksten Daha Güzel - Better Than Sex

Modern yaşamın şekillendirdiği insanları ve onların aşk ilişkilerini anlatan ‘Better Than Sex’in yönetmeni ve aynı zamanda senaristi olan Jonathan Teplitzky eğlenceli bir film ortaya çıkarmış. Josh ve Cin bir partide tanışırlar ve başlangıçta akıllarında kısa süreli bir aşk ve seks macerasından başka bir şey yoktur. ‘Better Than Sex’in başrollerini David Wenham ve Susie Porter paylaşıyor. Filmdeki diğer oyuncular arasında Catherine McClements, Kris McQuade, Simon Bossell ve Imelda Corcoran var. ‘Better Than Sex’in senaryosu ise Jonathan Teplitzky tarafından kaleme alınmış.

Kısa süreli bir ilişki arayan çift birbirlerinden kopmakta zorlanırlar. Bu kısa zaman içinde birbirlerine aşık olan Josh ve Cin bu durumu kabul etmekte ve birbirlerine açıklamakta zorlanırlar. Josh Londra’ya gitmek zorundadır. Ancak yolda trafiğe takılınca uçağını kaçırır.
Cin ise Josh’tan ayrılmamak için havaalanına gider ve Josh yerine Londra’ya uçar. Bir süre sonra Josh da Londra’ya ulaşır. Çift artık birbirlerinden ayrılamayacaklarını anlamıştır.

Olay kontrollerinden çıkmış gibidir. Bu kısacık süreçte birbirlerine aşık olmuşlarsa da, bunu dile getirmek istemezler. Ne var ki, üçüncü günün sonunda Josh’un işi için Londra’ya dönmesi gerekir. Cin’den ayrılarak bir taksiyle havaalanına doğru yola koyulur, ama araç trafiğe takılınca uçağını kaçırır. Oysa Josh’tan ayrılma düşüncesine katlanamayan Cin, çoktan havaalanına varmıştır ve Josh’un yerini alarak Londra’ya uçar. Ardından Josh da Londra’ya varır. Aralarındaki bağ, tek gecelik bir ilişkiden çok ötelere gitmiştir.

Yönetmen: Jonathan Teplitzky
Oyuncular: David Wenham, Susie Porter, Catherine McClements, Kris McQuade, Simon Bossell, Imelda Corcoran
Senaryo: Jonathan Teplitzky
Görüntü Yönetmeni: Garry Phillips
Prodüksiyon Tasarımı: Tara Kamath
Sanat Yönetmeni: Tara Kamath
Kostüm: Kelly May
Makyaj: David Grainger, Angela Mork
Set Dekorasyonu: Carisse O’Brien
Müzik: David Hirschfelder
Yapım Stüdyosu: Columbia Tristar
Türkiye Dağıtımı: A & P Filmcilik
Gösterim Tarihi: 4 Temmuz 2003

(webci)

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Bir Romantik Komedi / Seksten Daha Güzel – Better Than Sex”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Polonya, 2. Dünya Savaşı ve Getto: Piyanist – The Pianist

2. Dünya Savaşı'nın zorlu ortamında Varşova gettosunda yaşam mücadelesi veren ve hayata tutunmaya çalışan bir Yahudi piyanisti anlatan ‘Piyanist’ sinemalarda....

Kapat