Sekreter – Secretary

Sekreter - SecretarySekreter – Secretary 2002 Sundance Film Festivali’nde jüri özel ödülü alan bir yapım. Fimin ödülü Özgün Senaryo dalında geldi. Sekreter – Secretary’nin yönetmeni Steven Shainberg.

Sekreter – Secretary’de otoriter bir patron ve baskıdan zevk alan hafif mazoşist bir sekreterin eğlenceli ilişkisi anlatılıyor. Filmin başrollerinde James Spader ve Maggie Gyllenhaal oynuyor. Lee Halloway Florida’daki ailesinin yanına dönen yirmili yaşlarda bir genç kızdır. Bir süre psikiyatrik tedavi de görmüş olan Lee Halloway eski okul arkadaşı Peter ile sıkıcı bir ilişkiyi sürdürmektedir. Genç kızın sıkıcı hayatı E. Edward Grey’in yanında sekreter olarak işe girmesiyle birden renklenecektir.

Edward’ın otoriter yapısı ve sadistce davranışları, Lee’nin mazoşist eğilimli olması nedeniyle genç kızın hoşuna gidecek, ikisinin de hoşlanacakları eğlenceli ve çılgın bir oyun başlayacaktır.

Sekreter – Secretary 2002 yılında Sundance Film Festivali’ne katıldı. Film Özgün Senaryo dalında Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Filmin başrolünde oynayan Maggie Gyllenhaal, geçen hafta vizyona giren Ay Işığı filminin oyuncularından Jake Gyllenhaal’ın ablası.

İki kardeş geçen yıldan itibaren Hollywood’un umut veren isimleri arasında gösterilmeye başlamıştı. Maggie ve Jake kardeşler aynı zamanda yönetmen Stephen Gyllenhaal ve senarist Naomi Foner’ın çocukları. Adeta Hollywood’un içinde doğan kardeşler yetenekleriyle önemli yerlere gelecek gibi gözüküyor.

Yönetmen: Steven Shainberg
Oyuncular: James Spader, Maggie Gyllenhaal, Jeremy Davies, Patrick Bauchau, Stephen McHattie, Jessica Tuck
Senaryo: Erin Cressida Wilson & Mary Gaitskill
Görüntü Yönetmeni: Steven Fierberg
Prodüksiyon Tasarımı: Amy Danger
Sanat Yönetmeni: Nick Ralbovsky
Kostüm: Marjorie Bowers, Harold R. Brown
Makyaj: Raqueli Dahan, Robert Hall
Set Dekorasyonu: Michael Baker, Michael Murray
Müzik: Angelo Badalamenti
Yapım Stüdyosu: Lionsgate Films
Türkiye Dağıtımı: Chantier Films
Gösterim Tarihi: 24 Ocak 2003

(webci sinema)

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Sekreter – Secretary”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
İspanyol Yönetmen Francisco Plaza’dan Kurban – El Segundo Nombre

25 yaşındaki Daniella babası Thedore Logan’ın ölümünün ardından onun yaşamının son dönemini araştırmaya karar verir. Amacı uzun yıllar boyunca babasıyla...

Kapat