Pelin Batu’ya göre Türk erkeği problemli…

Pelin Batu'ya göre Türk erkeği problemli...

Başarılı tarihçi Pelin Batu Emre Karayel’in CNN Türk için hazırladığı ‘Menemen’ adlı programa katıldı. Program konuğu Pelin Batu, ‘Karşı Cephe’ adlı bölümde Emre Karayel’in sorularını yanıtlayarak düşüncelerini açıkladı. Programda Türk erkekleri üzerine konuşan Batu Türk erkeklerinin problemli olduğunu ve problemin kaynağının yetiştirilme tarzları olduğunu söyledi. Batu’nun sözleri yine çok tartışılacak ve birilerini kızdıracak gibi gözüküyor.

Batu Türk erkeklerinin annelerine fazlasıyla bağımlı olduklarını vurguladı. Pelin Batu’ya göre Türk erkekleri baskın karakterli anneleri tarafından fazla ilgiyle büyütülüyor. Bu şekilde yetişen erkekler anneleri tarafından birer kahraman olarak görülüyor. Hayatın daha sonraki dönemlerinde yaşanan ikili ilişkilerde erkeğin yetişme biçimi büyük sorunlara yol açıyor. Batu programda Türk annelerini sevdiğini ve onlarla bir sorunu olmadığını, anlatmaya çalıştığı şeyin onların erkek çocuklarını yetiştirme tarzından kaynaklanan sorunlar olduğunu vurguladı.

(webci)

Tags : , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Bu hafta gösterime giren 5 yeni film

Sinemaseverler bu hafta 5 yeni filmle buluştu. Vizyona cuma günü giren filmlerden biri olan "Ayrılık - Die Fremde"nin yönetmeni Feo...

Kapat