Bir Walt Disney Klasiği Orman Çocuğu 2 – The Jungle Book 2

Orman Çocuğu 2 - The Jungle Book 2

Orman Çocuğu 2 Walt Disney Pictures yapımı olarak sinema perdelerine geliyor. Orman Çocuğu 2 Walt Disney’in eski klasiklerinden birinin devamı aslında. Birinci film 1967 yılında çekilmiş ve bir Disney başyapıtı klasiği olarak sinema tarihindeki yerini almıştı. Bu filmin devamı niteliğinde olan Orman Çocuğu 2’nin çizgi film prodüksiyon işlemleri DisneyToon Stüdyolarında yapıldı.

Filmde ilk filmde yer alan unutulmaz karakterler bir kez daha izleyiciyle buluşuyor. Çizgi filmin sevilen ana karakterlerinden biri olan Ayı Baloo’yu John Goodman seslendiriyor. Filmin başrol karakter olan ve ormanda doğup büyüyen Mowgli’yi seslendiren sanatçı ise Oscar adaylığı bulunan Haley Joel Osment. Filmde ayrıca ilk filmdeki büyüleyici atmosferi sağlayan harika müzikler de yeniden kullanılıyor. Yeni filmde müzik işini besteci Joel McNeely üstleniyor. İlk filmde kullanılan temalar modern versiyonlarıyla yeniden yorumlanıyor. Orman Çocuğu 2’nin şarkı sözleri ise Paul Grabowsky ve Lorraine Feather tarafından yazıldı.

Yönetmen: Steve Trenbirth
Seslendirenler: John Goodman, Haley Joel Osment, Tony Jay, Phil Collins, Jim Cummings, Mae Whitman
Senaryo: Carter Crocker, Karl Geurs
Sanat Yönetmeni: Michael Peraza Jr.
Müzik: Joel McNeely, Lorraine Feather, Paul Grabowsky
Süre: 72 dakika
Yapım Stüdyosu: Walt Disney Pictures
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim Tarihi: 16 Mayıs 2003

(webci sinema)

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Bir Walt Disney Klasiği Orman Çocuğu 2 – The Jungle Book 2”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Stefanel’den 2010 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu

Stefanel'in 2010 yılı için hazırladığı İlkbahar - Yaz Koleksiyonu görücüye çıktı. Koleksiyon her zaman olduğu gibi klasik Stefanel şıklığı ve...

Kapat