Kötü Ruhlar ve Korku Sineması – Onlar – They Vizyonda

Onlar - They

Korku filmlerinin güzel örneklerinden biri olan Onlar’da çocukluk korkuları yetişkinlerde gerçeğe dönüşüyor ve gittikçe korku dozunu arttıran bir hayalet ve gerilim hikayesi ortaya çıkıyor. 24 yaşındaki Julia ile Billy çocukluktan beri arkadaştırlar. Billy eski arkadaşı Julia’ya devamlı inanmakta güçlük çektiği hikayeler anlatmaktadır. Billy devamlı Onlar’dan bahsetmekte ve Julia’yı onların yakında olduğu konusunda uyarmaktadır. Billy’nin çocukluğundan beri yaşadığına inandığı olağanüstü olaylar vardır.

Billy’nin geceleri ortaya çıktığını anlattığı esrarengiz şeyler Julia’ya inandırıcı gelmemektedir. Julia zamanının çoğunu bitirmeye uğraştığı okuluna ve erkek arkadaşı Paul’a ayırmaktadır. Julia korkulu rüyalar ve açıklayamadığı hareket eden gölgeler görmeye başlar ama bunların doğruluğuna inanmak istemez. Billy’nin diğer arkadaşları Sam ve Terry ise yavaş yavaş Billy’nin anlattıklarının gerçek olduğuna inanmaya başlar. Devamlı olan garip ve korkunç olaylar ve görülen görüntüler Julia’yı da tedirgin etmeye başlamıştır.

Billy’nin üç arkadaşı da kısa zaman sonra gölge şeklinde ortaya çıkan kötü bir ruhun çevrelerinde dolaştığına ikna olurlar. Sesler duymaya ve kabuslar görmeye başlayan gençler için korku dolu bir hayat başlamış Billy’nin anlattığı yaratıklar gerçek hayatlarına girmiştir. Arkadaşları Julia’nın ruh hastası olduğuna inanmaya başlarlar. Paul da onun yaşadıklarının gerçek olduğuna inanmaz. Julia ise Onlar’dan kurtulmak için büyük bir mücadeleye girecektir.

Yönetmen: Robert Harmon
Oyuncular: Laura Regan, Marc Blucas, Ethan Embry, Jon Abrahams, Dagmara Dominczyk, Desiree Zurowski
Senaryo: Brendan Hood
Görüntü Yönetmeni: Rene Ohashi
Prodüksiyon Tasarımı: Douglas Higgins
Sanat Yönetmeni: Patrick Banister
Kurgu: Chris Peppe
Kostüm: Karen L. Matthews
Set Dekorasyonu: Lin MacDonald
Müzik: Elia Cmiral
Yapım Stüdyosu: Dimension Films, Focus Features
Türkiye Dağıtımı: Medyavizyon
Gösterim Tarihi: 18 Temmuz 2003

(webci)

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Kötü Ruhlar ve Korku Sineması – Onlar – They Vizyonda”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
O Şimdi Asker – Ali Poyrazoğlu, Mehmet Günsür, Atena’nın Gökhan’ı, Özcan Deniz

O Şimdi Asker askerliğe mizahi bir bakış. Kısa dönem bedelli askerlik yapanların birarada yaşadıkları olayları anlatan film Mustafa Altıoklar imzasını...

Kapat