Olay Yeri: Zihnimiz – Başlangıç / Inception’da Leonardo DiCaprio Var

Inception - Leonardo DiCaprioYönetmen Christopher Nolan’ın en son filmi ‘Inception’ rüyalar ve düşünceler üzerine kurgulanmış. Yönetmen daha önce çektiği ‘Akıl Defteri’, ‘Kara Şövalye’ gibi filmlerle tanınıyor.

Christopher Nolan bizi rüyalar aleminin gizemli ve karmaşık dünyasına götüren Başlangıç / Inception filmiyle bir kez daha beyazperdede.

Başarılı yönetmen daha önce ‘Following’, ‘Memento / Akıl Defteri’, ‘Batman Begins’, ‘The Prestige / Prestij’ ve ‘Kara Şövalye’ gibi filmlere imza atmıştı. Nolan’ın yakın dönemlerde üçüncü ‘Batman’ filmini yönetmesi bekleniyor.

Başlangıç / Inception’ın başrollerinde Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Ellen Page, Tom Hardy, Cillian Murphy, Tom Berenger ve Michael Caine yer alıyor. Leonardo DiCaprio üç kez Oscar adayı olmuştu. ‘Inception’ın senaryosu da filmin yönetmeni Christopher Nolan tarafından kaleme alınmış.

Son dönemlerin başarılı yönetmenlerinden biri olarak kabul edilen Christopher Nolan kamera arkası ekibinin seçiminde de titiz davranmış. Filmin görüntü yönetmeni Wally Pfister üç kez Oscar’a aday gösterildi. Pfister’in Oscar adayı olduğu filmler “The Dark Knight,” “The Prestige,” ve “Batman Begins”. Başlangıç / Inception yapım tasarımcılığını Guy Hendrix Dyas yapıyor. Filmin editörü Lee Smith, kıyafet tasarımcısı Jeffrey Kurland ve özel efektler süpervizörü ise Chris Corbould. (webci sinema)

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Olay Yeri: Zihnimiz – Başlangıç / Inception’da Leonardo DiCaprio Var”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
8 Mil – 8 Mile: Eminem, Kim Basinger, Brittany Murphy

Eminem'in son filmi 8 Mil - 8 Mile siyahların müzik dünyasında yer bulmaya çalışan genç bir beyaz rapçinin hikayesini konu...

Kapat