Novo – Hafızasını Kaybeden Bir Adamın Aşk Hayatı

NovoNovo kısa süreli olarak hafıza kaybı sorunu yaşayan Graham’ın şaşırtıcı aşk hayatını anlatıyor. Locarno, Toronto, Stockholm ve Sau Paolo Film Festivali’nde gösterime giren Novo dünyanın belli başlı eleştirmenlerinden tam not aldı. Filmin yönetmeni Jean Pierre Limosin’in daha önceki filmleri arasında ‘Tokyo Eyes’ ve ‘L’Autre Nuit’ yer alıyor. Novo’nun başrol oyuncularından biri olan İspanyol oyuncu Eduardo Noriega’yı ‘Open Your Eyes’ ve ‘Tesis’ gibi filmlerden tanıyoruz. Paz Vega ise daha önce ‘Hable Con Ella’da rol almıştı. Oyuncu İspanya sinemasının yeni yıldızlarından biri ve Goya ödüllü. ‘Merci Pour Le Chocolat’da da oynayan Fransız oyuncu Anna Mouglalis filmin diğer oyuncularından biri.

Graham kısa dönem hafıza kaybı problemi yaşadığı için birkaç dakika içinde yaşadıklarını unutuyor. Bu durum başta karısı Isabelle, oğlu Antoine ve yakın arkadaşı Fred’i rahatsız etmektedir. Graham yaşadıklarını bir deftere not ederek hayatını sürdürmeye çalışmaktadır. Çevresindeki kadınlar ise Graham’ın bu durumundan yararlanarak farklı bir aşk deneyimi yaşamanın peşinde koşmaktadırlar.

Yönetmen: Jean-Pierre Limosin
Oyuncular: Eduardo Noriega, Anna Mouglalis, Nathalie Richard, Eric Caravaca, Paz Vega, Julie Gayet
Senaryo: Jean Pierre Limosin, Christophe Honore
Görüntü Yönetmeni: Julien Hirsch
Prodüksiyon Tasarımı: Jimmy Vansteenkiste
Kostüm: Maripol
Makyaj: Nurith Barkan, José Lucas Casas
Müzik: Zend Avesta
Yapımcı Şirket: IFC Films
Türkiye Dağıtımı: Chantier Films
Gösterim Tarihi: 9 Mayıs 2003

(webci)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Novo – Hafızasını Kaybeden Bir Adamın Aşk Hayatı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
New York Çeteleri – Gangs of New York

Amerika'nın ve Amerikan felsefesinin doğduğu yılları anlatan New York Çeteleri 1800'li yılların New York'un da geçiyor. Amerikan mafyasının ilk ortaya...

Kapat