Neden boşanıyoruz? – En popüler boşanma nedenleri

Popüler bir Amerikan haber sitesi en çok rastlanan boşanma nedenleri bir araya getirdi. Sitede araştırma şirketlerinin boşanma nedenleri hakkındaki çalışmaları derlendi. Çiftlerin birbirlerinden vazgeçme ve boşanma sebepleri sıralandı.

En yüksek boşanma ihtimali ekonomik sorun yaşayan ailelerde görülüyor. Haftada en az bir kere maddi nedenler ve ekonomik sorunlar nedeniyle eşinizle tartışan çiftlerin boşanma ihtimali yüksek. Bu çiftlerin boşanma ihtimali diğer çiftlere göre yüzde 30 oranında daha fazla.

Daha önce boşanmış olanların yaptıkları evliliklerin boşanmayla sonuçlanması da yüksek ihtimal. Sitenin yaptığı araştırmaya göre ikinci evliliğin sona erme riski, ilk kez evlenenlere oranla yüzde 90 daha fazla.

Kadının eşinden büyük olması da boşanma ihtimalini artırıyor. Eşleri kendilerinden küçük olan kadınlar yüzde 55 oranında daha çok boşanıyorlar. Ancak iyi bir evlilik varsa kadının yaşının büyük olması tam tersine ilişkiyi güçlendirici rol oynuyor.

Boşanarak yeni bir hayat kurma isteği evlilik sırasında yaşanan ağır hastalıklar sonucunda da yükseliyor. Bazı çiftlerde ise tam tersine, yaşanan hastalıklar çiftlerin daha çok birbirlerine tutunmalarına ve birleşmelerine neden oluyor.

Erken yaşta yapılan evliliklerin de çabuk sonuçlandığı görülüyor. Bunda aşkın bitmesinden daha çok genç çiftlerin hayatın zorluklarıyla mücadele edecek maddi altyapılarının olmaması neden oluyor. (webci)

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Neden boşanıyoruz? – En popüler boşanma nedenleri”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Nicholas Cage Tersyüz – Adaptation’da Başrolde Oynuyor

‘Adaptation’da çok beğendiği bir kitabı senaryo haline dönüştürmek için uğraşan bir senaristin hikayesi konu ediliyor. ‘Adaptation’ filminde yeniden biraraya gelen...

Kapat