Thor’da Chris Hemsworth, Natalie Portman ve Anthony Hopkins Var

ThorMarvel Comics’in efsanevi çizgi romanı Thor beyazperdeye geliyor. Thor İskandinav mitolojisinin tanrıları Odin ve Thor’dan esinlenmiş çizgi roman kahramanı. Marvel’in ünlü karakterinin sinema versiyonunun çekileceği geçen aylarda açıklanmıştı. Filmin kadrosu da sonunda belli oldu. Thor’un yönetmenliğini Kenneth Branagh yapıyor. Usta yönetmeni ‘Hamlet, ‘Frankenstein’ ve ‘Sleuth’ gibi filmlerinden tanıyoruz. Thor’un sinema versiyonu yüksek bütçesi ve özel efektleriyle bakalım nasıl bir etki yaratacak.

Avustralyalı aktör Chris Hemsworth Thor’u canlandırıyor. Başarılı oyuncu 2009 yılında Star Trek filminde Kaptan Kirk’ün babası George Kirk olarak karşımıza çıkmıştı. Thor’un üvey kardeşi ve çizgi romanın kötü karakteri Loki’yi ise İngiliz aktör Tom Hiddleston canlandırıyor.

Thor’un sevgilisi Jane Foster rolünde Natalie Portman’ı izleyeceğiz. Baba tanrı Odin karakterini ise usta aktör Anthony Hopkins oynayacak. Thor’un sinema filminin bütçesi 150 milyon dolar olarak açıklandı. 6 Mayıs 2011’de ABD’de gösterime girecek filme çizgi roman severlerin nasıl bir tepki göstereceği merak ediliyor. Çoğu çizgi roman karakterinin sinema filmleri çizgi roman hayranlarınca beğenilmiyor.

Thor ilk kez 1961 yılında Marvel Comics bünyesinde ‘The Mighty Thor’ olarak yayınlandı. Thor’u yaratıcıları Stan Lee, Jack Kirby ve Larry Lieber. Çizgi romanın ana karakteri olan Donald Blake çekici eline almadığı sürece normal bir insan özellikleri gösteriyor, çekici tuttuğu anda ise süper kahraman Thor’a dönüşüyor.

(webci sinema)

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Thor’da Chris Hemsworth, Natalie Portman ve Anthony Hopkins Var”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Ölüm Oyunu – Battle Royale – Yakın Gelecek Üzerine Bir Bilim Kurgu Filmi

Ölüm Oyunu - Battle Royale Yakuza filmlerinin tecrübeli yönetmeni Kinji Fukasaku’nun imzasını taşıyor. Yeni bir bin yılın başındaki Japon gençlerinin...

Kapat