Uzakdoğu Dövüş Filmleri: Kurşun Geçirmez – Bulletproof Monk

Kurşun Geçirmez - Bulletproof Monk

Dövüş sanatları ustası isimsiz bir Budist rahip sınırsız güce ulaşmanın sırrını anlatan eski bir el yazmasını korumakla görevlidir. Budist rahip görevini tamamlamış, kendisinden sonra bu kutsal emaneti koruyacak kişiyi aramaktadır. O kişiyi bulmak için yola çıkan rahip Amerika’ya gelir. Kehanet, yeni koruyucunun San Francisco’da yaşayan bir sokak serserisi olan Kar olduğunu bildirmektedir.

Keşiş Kar’ı bulur ve onu bu görevle ilgili ikna ederek eğitmeye başlar. Ancak bu sıradışı ikilinin karşısına 60 yıldır sırrın ve el yazması kitabın peşinde olan Strucker çıkacaktır. San Fransisco sokaklarında inanılmaz bir takip muteşem uzakdoğu dövüş sanatı sahneleriyle bütünleşir. Film hareket, dövüş sanatı ve mizahı büyük bir ustalıkla harmanlayarak klasik bir uzuakdoğu dövüş sanatı filmi tadı yaşatıyor.

Filmde Kar rolünde Seann William Scott’ı izliyoruz. Amansız düşman Strucker’ı ise Karel Roden canlandırıyor. 90’lı yılların bir çizgi romanından esinlenen filmin diğer oyuncuları arasında Jaime King, Victoria Smurfit, Marcus J. Pirae ve Roger Yuan var. Kurşun Geçirmez’in yapımcıları ise Terence Chang ve John Woo ikilisi.

Sean William Scott rolü için 4 ay öncesinden sıkı bir diet programına girerek 15 kilo vermiş. Filmdeki dövüş sahneleri için Hong Kong’lu bir dövüş sanatları ustasının tecrübesinden ve eğitiminden yararlanılmış.

Yönetmen: Paul Hunter
Oyuncular: Yun-Fat Chow, Seann William Scott, Jaime King, Karel Roden, Kishaya Dudley, Rob Archer, Bayo Akinfemi
Senaryo: Ethan Reiff, Cyrus Voris
Görüntü Yönetmeni: Stefan Czapsky
Prodüksiyon Tasarımı: Deborah Evans
Sanat Yönetmeni: Arvinder Grewal
Kostüm: Delphine White
Makyaj: David R. Beecroft, Greg Cannom
Yapım Stüdyosu: Metro Goldwyn Mayer
Türkiye Dağıtımı: Medyavizyon
Gösterim Tarihi: 13 Haziran 2003

(webci)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Uzakdoğu Dövüş Filmleri: Kurşun Geçirmez – Bulletproof Monk”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Stresten çıkma yolları – Depresyon ve bunalımı atlatmak için ne yapmalı

Stres çağın sorunu. Çoğu zaman strese girmesi çok kolay oluyor ama çıkması zor. Strese girmek için şu yaşadığımız modern dünyada...

Kapat